Skocz do zawartości

Sadr i wodorowe okolice + Test Canona 750D


OnlyAfc

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem od Maćka @monterdo testów Canona 750D, żeby zobaczyć, czy u mnie też banding wylezie.

Miałem tylko 2-3 noce, kiedy mogłem faktycznie cokolwiek sprawdzić. Mimo silnego wiatru, udało mi się uzbierać tylko 4,5h (po połowie RGB i Ha).

Postanowałem focić okolice Sadr-a, żeby zobaczyć, jak sobie z wodorami radzi ten sprzęt i jestem baaardzo miło zaskoczony.

 

Zdjęcia praktycznie nie obrabiałem. To co wypluło mi APP + usunięcie delikatnego LP + podbicie saturacji.

Odszumiłem bardzo słabo kanał niebieski, reszty nie ruszałem.

 

Będę bardzo wdzięczny za sugestie i oceny zdjęcia :)

 

 

Technikalnia:

TS Photoline 70/420 + 0,79x korektor

27x300s RGB ISO 800

27x300s Ha 12nm ISO 800

100x bias, bez darków.

Dithering po każdej klatce 3px.

HaGB (delikatne przycięcie krawędzi)

1167379859_RGBHa-v2.thumb.jpg.f5d0ca918c233e32b5cba842fcaf8d4c.jpg

 

RGB

NGC6914-RGB-session_1_session_2-1-St.thumb.jpg.da1df8f3fdc1572d0ee6cedf6497a8a6.jpg

 

Ha

NGC6914-session_1-St.thumb.jpg.033e87e2fe7c7ec4724a269ec4bb084c.jpg

Edytowane przez OnlyAfc
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • OnlyAfc zmienił(a) tytuł na Sadr i wodorowe okolice + Test Canona 750D
  • 1 miesiąc temu...

Podszedłem jeszcze raz do tego zdjęcia. 

Obrobiłem je od nowa, dodałem Ha jako luminację a nie tak, jak poprzednio, jako kanał R.

Troszkę bardziej odszumiłem w porównaniu do poprzedniej wersji i wyszło to tak:
NGC6914-LRGB-new.thumb.jpg.1a2fb980b1a6930b29594f124661c4e6.jpg

 

Dodatkowo dodaję wersję opisaną. Cały czas ten region mnie zadziwia swoim bogactwem i różnorodnością. Pełno tutaj mgławic wodorowych, są też mgławice refleksyjne, gromady gwiazd, pozostałości po supernowych, ciemne mgławice. No po prostu jest w czym wybierać :)

Szczególnie ciekawy jest obszar NGC 6914. Jest to cały zbiór mgławic refleksyjnych, powiedziałbym, że takie małe plejady. Ładny, niebieski kolor, ale niestety, całość ciut za mała na mój setup. Może za parę lat, jak kupię coś z większą ogniskową, to się pokuszę o sfotografowanie tego kawałka nieba.

@Tayson jest też coś dla Ciebie, kolejne dwie pozostałości po supernowych do sprawdzenia :) :

NGC6914-LRGB-new-opis.thumb.jpg.546230f2517fa1316138d29ac4b2eab5.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.