Skocz do zawartości

Używany aparat pod moda.


Arciaq

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Borowy Misiek napisał:

Z aparatów z matrycą APS-C: dla Nikona D5300 parametr QE wynosi 55% , a dla Canona 1100D ten parametr to 36%. Taka różnica to przepaść w astrofoto. Dodatkowo Nikon ma użyteczne Wi-Fi, sterowanie za pomocy DigiCam, oraz ruchomy wyświetlacz.
Z Canona z pewnością warto zainteresować się modelem 6D.

Źródło danych, to APT oraz praktyczne doświadczenia z tymi aparatami.

https://www.astrophotography.app/EOS.php
https://www.astrophotography.app/nikon.php

image.png.8b7148019117de945bcff03f99d156e1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/16/2021 at 3:54 PM, astrocola said:

1100D jest kiepski, ja bym brał Nikona D5100

 

Ciekawa opinia, moim zdaniem z palca wyssana, bo według większości akurat Canon 1100d to jeden z lepszych, budżetowych  wyborów do astrofoto. Ja sam go miałem i nie narzekam. Co do zachwalanego przez Ciebie Nikona d5100, to w jego przypadku powyżej iso800 włącza się odszumianie i nie można tego wyłączyć. Jeśli nie jesteś związany z obiektywami Nikona to go nie kupuj. Jeśli jednak bardzo Ci zależy na Nikonie to szukaj wśród modeli D600, D750, D800, D810.
Jeśli ciągle szukasz to pojawił się gotowy aparat w dobrej cenie: Canon 1100d

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomekL napisał:

 

Ciekawa opinia, moim zdaniem z palca wyssana, bo według większości akurat Canon 1100d to jeden z lepszych, budżetowych  wyborów do astrofoto. Ja sam go miałem i nie narzekam. Co do zachwalanego przez Ciebie Nikona d5100, to w jego przypadku powyżej iso800 włącza się odszumianie i nie można tego wyłączyć. Jeśli nie jesteś związany z obiektywami Nikona to go nie kupuj. Jeśli jednak bardzo Ci zależy na Nikonie to szukaj wśród modeli D600, D750, D800, D810.
Jeśli ciągle szukasz to pojawił się gotowy aparat w dobrej cenie: Canon 1100d

No właśnie. Takie trochę pitolenie @astrocola :D Sam go miałeś, fotki z niego miałeś całkiem przyzwoite, wychwalałeś w sprzedaży i ile zajęło Ci sprzedanie go? 2-3 godziny? :D

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, wychwalałem, bo dobrej lustrzanki w łapach nie miałem. Tragiczny nie był, ale dość mocno ograniczony.
W astro z Nikonami i tak nie widzę sensu używania powyżej ISO 800.

Racja tomekL - co pełna klatka to pełna klatka, jakość bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.