Skocz do zawartości

Używany aparat pod moda.


Arciaq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukam używanego sprzętu pod Moda do ~1000zł najlepiej chyba Canona.

W oko wpadły mi -> 1100d/1200d/1300d/60d/600d/700d, który z nich by był najlepszy? Chętnie wysłucham też innych propozycji.

A no i przede wszystkim chcę korzystać z APT.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę ze swojej strony polecić Nikona D5500, nieduża puszka, lekka, a to się liczy.

 

Chociaż gdybym spotkał siebie sprzed pół roku, to powiedziałbym - dołóż i kup używanego FF ze względu na mniejszy szum.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmodowanego Canona 1100d. Efekty tego co potrafi pewnie już u mnie widziałeś :P Mimo, że to już starsza puszka i technologicznie nieco przestarzała.

Natomiast jeśli miałbyś kupować używany aparat i modować później (sam lub zlecając) to gorąco polecam Canon 800d. Jest rewelacyjny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tuvoc napisał:

Polecam zmodowanego Canona 1100d. Efekty tego co potrafi pewnie już u mnie widziałeś :P Mimo, że to już starsza puszka i technologicznie nieco przestarzała.

Natomiast jeśli miałbyś kupować używany aparat i modować później (sam lub zlecając) to gorąco polecam Canon 800d. Jest rewelacyjny!

Mam zamiar kupić i oddać do zmodowania no ale ze względu, że 1100d to starszy aparacik myślę bardziej w stronę 600d. Bo 800d raczej ciężko dorwać za taką kase. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak mówiłem, poczekaj, pozbieraj dwa trzy miesiące aż wrócą noce astronomiczne i kup pełną klatkę. Pełna klatka zbiera 225% więcej światła, Skok jakości jest ogromny.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, flamezz napisał:

I tak jak mówiłem, poczekaj, pozbieraj dwa trzy miesiące aż wrócą noce astronomiczne i kup pełną klatkę. Pełna klatka zbiera 225% więcej światła, Skok jakości jest ogromny.

 

Jestes chyba jedyna osoba ktora odradza 1100D miales je wgl?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, monter napisał:

 

oo zaciekawiłeś :) Masz gdzieś coś jakiegoś ciekawego z niego?

a np. to:

1347961934_M45.png.d2e53511e63cc5d9ccfe9317b6abd47f.png

 

i to:

1881918648_KometaC2019Y1Atlas.jpg.6877005bf3b1f832675a170684afb085.jpg

 

Co do szumu to 800D jest o klasę albo i dwie wyżej od 1100d, ale to nie tak, że ten drugi nie nadaje się do niczego. Po prostu trzeba zebrać nieco więcej materiału i mądrze podchodzić do obróbki.

 

To jest M31 z Canona 1100d. Pewnie mógłbym bardziej odszumić. Kolega @_Spirit_ w wątku "Bawimy się materiałem" zrobił to dużo lepiej - więc da się :D

61683006_M31.png.cf6961a5a2a1a85da97450be5ef135d6.png

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aparatów z matrycą APS-C: dla Nikona D5300 parametr QE wynosi 55% , a dla Canona 1100D ten parametr to 36%. Taka różnica to przepaść w astrofoto. Dodatkowo Nikon ma użyteczne Wi-Fi, sterowanie za pomocy DigiCam, oraz ruchomy wyświetlacz.
Z Canona z pewnością warto zainteresować się modelem 6D.

Źródło danych, to APT oraz praktyczne doświadczenia z tymi aparatami.

https://www.astrophotography.app/EOS.php
https://www.astrophotography.app/nikon.php

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.