Skocz do zawartości

Wyciąg TS-Optics 2" UNC V-Power - jakieś doświadczenia?


Herbert West

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu może użytkownik wyciągu TS-Optics 2" UNC V-Power, który zechciałby się podzielić doświadczeniami?

Rozglądam się za wyciągiem, 2", który ma jakikolwiek gwint oraz się nie ugina gdy zawiśnie na nim ASI1600, kółko i kilka złączek- wyłącznie do astrofoto.

Ten wygląda obiecująco i nie będę musiał sprzedawać swojego dziecka w promocji z jedną z nerek na targu, co bym musiał zrobić, jeżeli bym chciał Feathertouch.

 

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p6522_TS-Optics-2--UNC-V-Power-Newton-Crayford-Focuser---short.html

tsuncn2-v-power-okularauszug-1000.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie gwint interesuje równie mocno jak i brak ugięć. Jako profilaktyka chorób serca, ponieważ raz dosłownie łapałem kamerę i kółko wylatujące z wyciągu i prawie pierdyknąłem na zawał. Clamp-ring się poluzował po kilku nocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, TUR said:

Też o nim myśle :)

 

Kto pierwszy kupi ;-) ?

 

PS- jeżeli kupię tego TSa, to Crayforda Dual Speed przekładam z Maka-Newtona 190 na Intes-Mikro MN56 i na giełdzie znajdzie się Starlight Instruments Feathertouch 1,25" z rzeczonego Intesa.

Capture.JPG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym Ci Baader Diamond SteelTrack  https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p8215_Baader-2--Diamond-Steeltrack-Newtonian-Focuser.html
Niestety, nie jest obecnie dostępny. Mam tej marki ale model dla refraktora, a ściślej do mojego RC. Działa pięknie, płynnie i dźwiga 5kg przeciwwagę, bez osuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiniu-13 Dzięki. Jednak biorę tego TSa. Zobaczymy co będzie, ale podoba mi się, że jest dostęp do łozysk i jego generalnie brutalistyczny i pancerny wygląd. Poza tym czytałem gdzieś, kilka miesięcy temu, opinię o spadającej jakości wyciągów Baadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojego ED80, swego czasu rozwazalem ten model https://teleskop-austria.at/OctoRefr#m 

jest rotator, jest M54x0,75 od strony okularu. Powstrzymalem sie z zakupem, bo narazie nie mam zbyt wiele czasu na astrofoto. 

 

edit: maja tez wersje pod newtona. Cena tylko inna https://teleskop-austria.at/OctoPlus508N#m

 

 

Edytowane przez dimis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Maetrik said:

Jest tylko jeden "problem", wyciąg ten niestety nie ma rotatora ;)

I warto dokupić do niego od razu stopkę szukacza gdyż fabrycznie brak też.

 

Ja do Newtona. Mam rotator przed kółkiem filtrowym.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Pav1007 said:

Ja mam ten wyciąg w newtonie. Sprawuje się dobrze, co widać na zdjęciach. Pracuje z ASI1600 + koło filtrowe + złączka-rotator.

 

To znaczy, że dobrze wybrałem bo mam AS1600, kółko, rotator i złączki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pav1007 A, to już wiem dlaczego się nie gnie- używasz najdoskonalszego materiał konstrukcyjnego na świecie- czyli tej taśmy na boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Pav1007 said:

Tak, to trzyma ta taśma, szit - chciałem ukryć mój patent :-)

Scotch jest naklejony na to "V" - mimo tego, że ładnie wygląda to wolałem zabezpieczyć się przed potencjalnym miejsce gdzie mogło by wpadać światło :-)

 

Haha, dokładnie o tym samym pomyślałem gdy oglądałem ten wyciąg. Tylko że ja kupiłem czarną taśmę do czarnego teleskopu, bo się nie lubię chwalić stosowanymi przeze mnie rozwiązaniami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pav1007 Jedno pytanie- ta rurka w włókna węglowego- fabryczna, czy przerabiałeś stalową tubę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pav1007 napisał:

wolałem zabezpieczyć się przed potencjalnym miejsce gdzie mogło by wpadać światło :-)

Też tak pomyślałem jak go zobaczyłem ale testowałem, nic nie wpada :)

za to z tym dziarskim V plus 3 do lansu :)

 

 

 

Edytowane przez Maetrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Pav1007 said:

U mnie już działa siła przyzwyczajenia - bardziej podoba mi się scotch niż "V" :-D

 

Ja się już łapię na odruchowym zaklejaniu dziurek od klucza i kranów w domu :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł 28.05.2021 i minął- a to była data dostaw wymienionego wyciągu do Teleskop-Express. Zamówienie nadal w fazie "processing". Napisałem pytanie, czekam na odpowiedź. Kolejne dostawy za.... cztery tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest! Wygląda jak zamek działa a nie wyciąg. Kawał żelastwa, masywny, pięknie wykonany. Wzbudza zaufanie i nie wydaje mi się, żeby się ugiął pod ciężarem kamery i kółka.

 

Dość dziwnie pracuje, trochę "skokowo"- mam wrażenie, że pokrętło do zgrubnego ustawienia musi pokonać bezwładność przekładni mikrofokusa. Feathertouch pracuje trochę "przyjemniej", ale posiadany przeze mnie wyciąg FT nie ma mikroruchów. Tak czy inaczej to nie problem, bo będzie nim sterował EAF. Jeżeli będą z nim problemy to wrzucę info, ale spodziewam się wszystkiego najlepszego po tym wyciągu.

IMG_20210608_135123.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.