Skocz do zawartości

Centaurus A - C11


warpal

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, warpal napisał:

.....i w związku z tym AP zaczął wykonywać "ślizgi" do tego stopnia, że w pewnym momencie Biegunem południowym to dla niego była gwiazda ACrux ;), a na płycie korekcyjnej C11 tworzyła się kałuża...

 

Zaraz, Jak to  ? Ciężki AP1200, ślizgał się po bazie ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, warpal napisał:

 

W sumie jednak, chyba i tak to będzie moje ulubione zdjęcie z tego wyjazdu.  Jest najbliższe widokowi, jaki mi się ukazał parę dni później w 25-ciocalowym Newton'ie, w powiększeniu x 180.  To najlepsza obserwacja galaktyki jaką kiedykolwiek miałem. Na drugim miejscu Sombrero z widoczną strukturą krawędzi.

Pozazdrościć widoków. Aż nie do uwierzenia, że podobnie wyglądało to w teleskopie. 25" i takie niebo musiało robić robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Duser napisał:

Bardzo podobnie wyglądało to w teleskopie .  

Detal w pyłach wyszedł świetnie.

Dzięki!

 

3 godziny temu, MichalKaczan napisał:

Pozazdrościć widoków. Aż nie do uwierzenia, że podobnie wyglądało to w teleskopie. 25" i takie niebo musiało robić robotę.

W teleskopie to wyglądało zdecydowanie lepiej niż to moje zdjęcie ;). 

 

5 godzin temu, MaPa napisał:

Zaraz, Jak to  ? Ciężki AP1200, ślizgał się po bazie ? :blink:

Nie, tylko oś RA zaczęła wyprzedzać czasoprzestrzeń ;) Budowa AP takie skojarzenie ze "ślizganiem" mi nasunęła.

Zresztą, to był jakiś "pomór", który doktnął wszystkie AP na farmie i w zależności od obciążenia montażu był mniej lub bardziej dotkliwy. Może z powodu wilgoci? Nie umiem odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@warpal , pomyślałem sobie, że szkoda, aby taki fajny Centaurus A pozostał bez koloru ze względu na ślizganie się jakiegoś tam podrzędnego montażu :D

Ps. Przypomniałem sobie wreszcie ten sposób w Pixie, jak zalignować 2 zupełnie różne zdjęcia .

 

centA_warpal.jpg.784dcc236f8c5d3f19adb554bbdd8fca.jpg

Edytowane przez Duser
  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Duser napisał:

@warpal , pomyślałem sobie, że szkoda, aby taki fajny Centaurus A pozostał bez koloru ze względu na ślizganie się jakiegoś tam podrzędnego montażu :D

Ps. Przypomniałem sobie wreszcie ten sposób w Pixie, jak zalignować 2 zupełnie różne zdjęcia .

Dobrze, że tak pomyślałeś :) Dzięki Tobie zdjęcie dostało drugie wcielenie.

Kolor z Kota?

 

PS: Zdradzisz sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K

1 godzinę temu, warpal napisał:

Kolor z Kota?

 

PS: Zdradzisz sposób?

Akurat moje zdjęcie jest z TS65Q.

A sposób : użyłem po prostu procesu DynamicAligment, w którym ręcznie wskazuje się odpowiadające sobie gwiazdy. Do niedawna ta metoda wymagała jednak identycznych skali i wręcz rozmiarów dopasowywanych do siebie zdjęć. Obecnie akceptuje różne rozmiary i skale i działa perfekcyjnie.

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.