Skocz do zawartości
  • 0

Czy da się to zrobić w Pix LE?


dobrychemik

Pytanie

Staram się wejść na wyższy poziom obróbki zdjęć. Konkretnie bawię się z Welonem w PixInsight LE 1.0. Fotka zrobiona z filtrem L-eX, więc kolorystyka gwiazd mocno zmieniona. Przepuściłem zatem fotkę przez StarNet i uzyskałem wersję bez gwiazd. Z kolei w DSS zrobiłem maskę gwiazd i z jej pomocą w Paint Shop Pro metodą niemal losowego klikania uzyskałem fotkę samych gwiazd bez mgławicowego tła. W tym momencie mogłem sobie skorygować obie fotki niezależnie (tło i gwiazdy). I teraz został mi ostatni etap: złączyć je w jedną fotkę. Jak to zrobić? Da się w Pixie czy muszę się nauczyć robić to w Paint Shop Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
29 minut temu, apolkowski napisał:

W pixelmath zamiast prostego dodawania g+bg warto spróbować ~(~g*~bg)  gdzie g to plik z gwiazdami, a bg plik bez gwiazd. Tylda oznacza odwrócenie obrazu.

 

Spróbuję jutro. Ja najpierw zrobiłem zwykłe dodawanie, ale gwiazdy robiły się brzydkie, gdy wypadały na mgławicy. O wiele lepszy rezultat był po zrobieniu MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, dobrychemik napisał:

Przepuściłem zatem fotkę przez StarNet i uzyskałem wersję bez gwiazd. Z kolei w DSS zrobiłem maskę gwiazd

 

Moim zdaniem Oskar wycinanie gwiazd jednym narzędziem i tworzenie maski gwiazd innym prowadzi do porażki. W PIX w narzędziu StarNet masz możliwość jednoczesnego wygenerowania maski dla gwiazd.

 

Starnet_starmask.png.404f33e84f5ea7201446363862c1ccf3.png

 

Proces jest komplementarny, tzn. wygenerowana maska gwiazd jest wynikiem ich odjęcia w materiale bez gwiazd. Więc po powtórnym poskładaniu w PixelMath generalnie nie będzie niespodzianek w sensie deformacji kształtu gwiazdek czy degeneracji ich halo.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, diver napisał:

 

Moim zdaniem Oskar wycinanie gwiazd jednym narzędziem i tworzenie maski gwiazd innym prowadzi do porażki. W PIX w narzędziu StarNet masz możliwość jednoczesnego wygenerowania maski dla gwiazd.

 

Starnet_starmask.png.404f33e84f5ea7201446363862c1ccf3.png

 

Proces jest komplementarny, tzn. wygenerowana maska gwiazd jest wynikiem ich odjęcia w materiale bez gwiazd. Więc po powtórnym poskładaniu w PixelMath generalnie nie będzie niespodzianek w sensie deformacji kształtu gwiazdek czy degeneracji ich halo.

Czy w LE jest zintegrowany Starnet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, apolkowski napisał:

W pixelmath zamiast prostego dodawania g+bg warto spróbować ~(~g*~bg)  gdzie g to plik z gwiazdami, a bg plik bez gwiazd. Tylda oznacza odwrócenie obrazu.

Sprawdzalem to, kiedys mi podales ten patent. Nie podoba mi sie jego efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Tayson napisał:

Sprawdzalem to, kiedys mi podales ten patent. Nie podoba mi sie jego efekt.

Może nie zawsze będzie dobrze, ale przy zwykłym dodawaniu łatwo doprowadzić do przekroczenia wartości granicznej. Max może być dobrą alternatywą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.