Skocz do zawartości

Optolong L-eX 2.0"


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam filtr Optolong L-eX 2.0".

 

Jest to wyjątkowa sztuka. Konkretnie: niezbyt udana.

Pasmo czerwone, czyli Ha ma świetne, z transmitancją 95% i prawidłowym ustawieniem. W trakcie pomiaru (spektrofotometr zaczyna od dłuższych fal, a kończy na krótszych) myślałem, że będzie rewelacyjna sztuka...

Niestety pasmo zielone, czyli OIII, jest poniżej oczekiwań, gdyż tylko 78%. Nie jest to wartość dyskwalifikująca filtr i jest on w pełni użyteczny, jednak szybkość zbierania sygnału OIII będzie zauważalnie niższa. Dlatego wystawiam go na sprzedaż w mocno obniżonej cenie: 800 zł + 15 zł wysyłka inpost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że chyba trochę na wyrost wystawiłem negatywną opinię temu filtrowi. Filtry duo band od STC mają deklarowane transmitancje około 80% i szersze pasma, a mimo to są nawet droższe od Optolongów:

https://stcoptics.com/en/astro_duo_narrowband/

https://www.astroshop.pl/filtr-uhc/stc-filtr-waskopasmowy-2-astro-duo/p,60917#tab_bar_0_select

 

Proszę o zamknięcie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzedam bardzo dobrą sztukę Optolonga L-eX 2.0", ostatnią którą mam na sprzedaż. Niech Was nie zmyli, to że jest ostatnia - jest to zdecydowanie filtr ponadprzeciętny, nie bojący się optyki nawet F/2.2.

 

Szerokości pasm transmisji: tlen 7.2nm, wodór 6.8nm.

Cena: 1200 zł. Ubezpieczona wysyłka do paczkomatu 15 zł.

 

848929334_OptolongL-eXtremeOM-1134.png.b839148d348b1ce17a22c49c876748ca.png

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.