Skocz do zawartości

Bąbel i Nova Cas 2021


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości, czemu ten wodór taki rdzawy wyszedł? W prawym górnym rogu już jest jednak czerwień wyraźniejsza.

Nie wiem też, czy gdzieś ci niebieskiego troszkę nie odcięło, takie odnoszę wrażenie.

Zgadzam się, że ładne gwiazdki i bąbel :astronom:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OnlyAfc napisał:

Tak z ciekawości, czemu ten wodór taki rdzawy wyszedł?

 

Rdzawy kolor jest charakterystyczny dla materiału zbieranego na tej matrycy RGB. Światło zostało przepuszczone przez filtr wąskopasmowy STC Astro Duo, ale nie jest to fotografia narrowband. Oprócz drobnej saturacji nie robiłem żadnej selektywnej zmiany kolorów. Fotka jest z materiału "is as is".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, diver napisał:

Rdzawy kolor jest charakterystyczny dla materiału zbieranego na tej matrycy RGB

Sławku pierwsze słyszę żeby z różnych matryc schodziły różne odcienie koloru. Czy to jest sensor kodak, sony czy panasonic to odcień (kolor) zawsze jest ten sam.

Edytowane przez pablo12311
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, diver napisał:

Rdzawy kolor jest charakterystyczny dla materiału zbieranego na tej matrycy RGB

Tu się troszkę zdziwiłem

1 godzinę temu, diver napisał:

Światło zostało przepuszczone przez filtr wąskopasmowy STC Astro Duo

A tutaj to już uwierzę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pablo12311 napisał:

Sławku pierwsze słyszę żeby z różnych matryc schodziły różne odcienie koloru. Czy to jest sensor kodak, sony czy panasonic to odcień (kolor) zawsze jest ten sam.

 

Masz rację, bo ten materiał był stackowany bez flata. Wczotaj dorobiłem sobie flaty do filtra STC Astro Duo i zestackowałem materiał ponownie. Faktycznie przy zastosowaniu flatów kolory stały się bardziej równomierne. Więc ten rozjazd tonalno-kolorystyczny wynika z gradientów zebranych z LP.

 

8 godzin temu, OnlyAfc napisał:

Tu się troszkę zdziwiłem

 

W ten rdzawy kolor uwierz proszę. Nawet z dość neutralnym filtrem Baader IR Cut na kolorowej matrycy nigdy nie znalazłem czerwieni czy purpury tak charakterystycznej dla narrowbanda, a szczególnie tego ze stajni HST.

 

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.