Skocz do zawartości

Habemus Papam!


Rekomendowane odpowiedzi

Super, bardzo się cieszę, może papieżem będzie Glemp :Boink:

 

Glempa to troszke zle potraktowali, tak przynajmniej to wygladalo. Pchali sie wszyscy na niego gdzies tam go po lewej w sciane wciskali a potem zagrodzili mu droge i nie mógł wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wybór Ratzingera jest dobry dla Kościoła. Oznacza linie kontynuacji. Bardzo ciekawe imię przybrał. "Ratzinger na pewno miał na myśli św. Benedykta, który przez wiele, wiele lat uchodził za autentycznego patrona Europy. Myślę, że nowy papież ma na uwadze jego idee, i to, że Europa jako wspólnota ducha nie obejdzie się bez duszy - a ta dusza musi być chrześcijańska, bo to chrześcijaństwo ma największy wpływ na jednoczenie się Europy. I to kultura chrześcijańska obok innych - od starożytnych Celtów, Rzymian i Greków wywarła na ten kawałek Ziemi największy wpływ" - wyjaśniał abp Nossol dziennikarzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że po Janie Pawle II tylko kard. Ratzinger był dobrym kandydatem. Jako przyjaciel Naszego Ojca Świętego będzie łagodził swiat po jego odejściu, nie zapominając o tym nad czym razem pracowali. To takie uspokojenie świata po niesamowitej eksplozji człowieczeństwa Jana Pawła II.

Życzę mu powodzenia. :notworthy:

Ciekawie też wygląda fakt, że po Polaku tron piotrowy obejmuje jego przyjaciel Niemiec, choć 60 lat temu historia postawiła ich nie bezposrednio, ale po przeciwnej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po raz kolejny kościół pokazał klasę. Wydaje się, że lepiej nie mogli wybrać. Szczególnie Polaków powinien cieszyć ten wybór. Myślę, że Benedykt XVI zostanie szybko zaakceptowany przez Polaków . Naprawdę nic lepszego nie mogło nas spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwne i niesmaczne, były komentarze na tvn24,

to, że rzeczywiście Watykan pragnie odpocząć, od ciągłego życia na walizkach, jakie zafundował mu Jan Paweł II, że wybrano stabilny, ale krótki pontyfikat, wypominając właśnie wiek świeżo wybranego papieża, nawet, nieomieszkano wypomnieć, że był członkiem hitlerjugent, także, nie wszystkim, jak widać, pasuje ten wybór

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwne i niesmaczne, były komentarze na tvn24,

to, że rzeczywiście Watykan pragnie odpocząć, od ciągłego życia na walizkach, jakie zafundował mu Jan Paweł II, że wybrano stabilny, ale krótki pontyfikat, wypominając właśnie wiek świeżo wybranego papieża, nawet, nieomieszkano wypomnieć, że był członkiem hitlerjugent, także, nie wszystkim, jak widać, pasuje ten wybór

pozdrowienia

 

Całkowicie się nie zgadzam B) TVN 24 jak zwykle bardzo dobrze zrelacjonował wydarzenia. A to o czym napisałeś powyżej, podały także wszystkie inne media. W dzisiejszym świecie już nic się nie może ukryć i trzeba to zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że obstawiałem na niego i tak się stało.

Będzie to raczej pontyfikat odpoczynku i stabilizacji.

Tylko szkoda, że On ma 78 lat.

 

Każdy coś ukrywa. NApewno nie ma osoby, która kiedyś czegoś nie zrobiła, media i tak wszytko wywąszą. To przecież dla nich świetny materiał na artykuł, co daje.....wzrost oglądalnosci :huh:

 

Ja także ciesze się z tego wyboru :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.