Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

A więc zaczynamy wielki finał konkursu "Najtrudniejsza zagadka " . Będą dwie tury czyli finał A i finał B . Zdjęcia do finału B o godz 22 . Finał A teraz .Na zdjęciach pierwszym i drugim wystarczy nazwać widoczne gromady . Na zdjęciu trzecim trzeba nazwać cztery galaktyki . Odpowiedzi na PW . Punktacja 50-40-30-20-10 . Czas do jutra godz 21 . Wzajemny limit 15 minut punktowane tak samo .

 

 

fin1.jpg

 

 

fin2.jpg

 

 

fin3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na finał "B" . Punkty takie same jak w finale "A" . Obiekt na zdjęciu pierwszym wystarczy nazwać . Na drugim zdjęciu jest Joker . Zdjęcie trzeba zapisać na dysku , Jokera zaznaczyć i nazwać . Zdjęcie było robione ostatniej nocy pomiędzy 1,40 a 2,10 . Rozwiązanie wysyłamy na : Baxter@kki.pl . Czas do jutra godz 22 .

 

 

fin4.jpg

 

 

fin5.jpg

 

 

fin6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się, stawiam na Ciebie! Bądź czarnym koniem!

 

PO-LA-RIS

PO-LA-RIS

PO-LA-RIS

 

Kurde, moze nie czarnym koniem? Wymysl cos przyjemniejszego ;-)

Dziekuje za dopyng :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "Najtrudniejsza zagadka" B)  nad ranem dam małą podpowiedź a więc na razie miłych snów .

 

Tylko na jokera, czy na wszystkie? :blink:

Moze to smieszne, ale mecze sie z kulistymi z A...

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana podpowiedź , nasz Joker jest dużo słabszy niż 12 mag więc szkoda czasu na szukanie odpowiedzi wśród jasnych planetoid . Trzeba sięgnąć głębiej w kosmos .

 

Teraz już wiem, gdzie tkwi podpowiedź. Ale nie spodziewałem się tych dwóch "haczyków", o których napisałem na PW. Przez jeden z nich wczoraj wieczorem nie rozpoznałem obiektu, mimo że na niego patrzyłem. :Cry:

 

Nikt nic nie pisze. Czyżby wszyscy spali po nieprzespanej nocce?

 

U mnie pogoda fatalna więc można tylko siedzieć w domu i czekać na nadchodzące wieści.

 

Co do wczorajszych gromad kulistych to powiem Wam, że przygotowałem sobie małą ściągę z tymi obiektami, bo do tej pory przegrywałem przy ich rozpoznawaniu. Korzystałem ze zdjęć w Internecie, a są one tak różne, że lepiej korzystać (według mnie) z mapek i porównywać najbliższe okolice.

 

Co do finału B, to odnalezienie pierwszego obiektu było łatwe. Tylko ten Joker.

Informacja Piotra o tym, że będzie podpowiedź ukazała się bezpośrednio po moim wyjściu z netu. Ponieważ jednak jestem przyzwyczajony do wczesnego wstawania, więc rano zajrzałem na Forum. W pierwszym momencie podpowiedź Piotra nic mi nie powiedziała, dobiero gdy znalazłem obiekt połapałem się o co chodzi. Wiem, że niektórzy z Was siedzieli nad zagadką rano, zanim ja wstałem i teraz nie wiem ile osób mnie wyprzedziło. <_<

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam, aż obudzi się Piotr i potwierdzi moje "odkrycie". Jednak prawdziwe jest przysłowie mówiące, że najciemniej jest pod latarnią. :D

 

Co ciekawe na zakończenie zagadek w których przeważały obiekty DS, na tym ostatnim zdjęciu nie ma ani jednego. Przynajmniej nic nie pokazuje mój Guide.

 

Czasami dobrze popatrzeć w lustro, ale po tej nocy uczestnicy konkursu, raczej nie spojrzą na swoje odbicie. :blink:

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr dalej nie odpowiada więc dodam, że w tym co napisałem powyżej są ukryte aż trzy podpowiedzi.

 

I co najważniejsze każdy z Was zna nazwę poszukiwanego obiektu. :D

 

Ja już więcej nie mogę dodać. Zostawiam zagadkę Piotrowi.

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr dalej nie odpowiada więc dodam, że w tym co napisałem powyżej są ukryte aż trzy podpowiedzi.

 

I co najważniejsze każdy z Was zna nazwę poszukiwanego obiektu.  :D

 

Ja już więcej nie mogę dodać. Zostawiam zagadkę Piotrowi.

Robert, a co te Twoje posty takie pulsujące? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na finał A mam cztery poprawne odpowiedzi a na finał B trzy . Jeszcze więc sporo punktów do zdobycia .

 

Mała podpowiedź do Jokera . Gdyby odkrył go astronom z Ugandy czy Malezji to obiekt byłby pewnie zakwalifikowany inaczej niż jest obecnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.