Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Smutno tak jakos... bez zagadek...  :unsure:

 

Smutno bez zagadek i smutno bez ładnej pogody. A szkoda, bo skoro nie ma ładnej pogody to można posiedzieć przy komputerze.

 

Nawet już nic nie będę pisał o przejaśnieniach, bo Oskar znowu napisze, że nic nie widać. Ale jak we Wrocławiu ma być ładna pogoda, skoro co chwilę pojawiają się tam nowi obserwatorzy nieba, a w ślad za nimi nowe instrumenty.

 

Tylko dlaczego pada u mnie? Według Onetu już niedługo ma spaść na Podkarpaciu ponad 50 mm deszczu w ciągu 36 godzin. Jeżeli prognoza się sprawdzi to będzie baaaaaardzo mokro. :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był za rozwiązaniem Roberta odnośnie punktacji. Wiem jak potrafi być wkurzające to, że zgadło się zagadkę bardzo szybko, a nie można się pochwalić Piotrowi, bo trzeba myśleć nad rozwiązaniem drugiej :D Rozwiązanie Marcusa też fajne, ale jak znam życie to większość i tak będzie walczyć o max więc problem pozostanie. W pewnym momęcie może nawet nastąpić sytuacja, że bardziej będzie się opłacało wysłać tylko dwa rozwiązania niż wszystkie trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno zrozumieć że takie maleństwo mogło popsuć pogodę .

pen3.jpg

 

Czy to jest... okular???

Naglery zmmierzały w tę stronę ale były grubsze w talii :)

 

Kieeeeedyś marzyłem o lustrzance ASAHI PENTAX ME.

Jak mi siosta kupiła jako prezent - wybrała OLYMPUSA.

Tylko dlaczego OM-10 ?????

Czy nie mogła zapytać?

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resolution (Arc Seconds) = 1.16

Limiting Magnitude = 11.7

za 4kg taakiej precyzji musi trochę popadać,

toż taki sprzęt obdziera niebo z resztek tajemnic, w najciemniejsze zakamarki zajrzy :szczerbaty: - niebo płacze z zawstydzenia :icon_redface:

a Piotrze udało się dorobić przejściówkę z japońskich cali na nasze? :)

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówki już się robią w Krakowie . Mam nadzieję otrzymać je w poniedziałek lub wtorek . Refraktorek ma F-4 lub F-5,6 z extenderem 1,4 . Nie mogę się doczekać pierwszego zdjęcia .

 

Na zagadkę fotka się robi ale co druga klatka przez chmury , będzie trudniej B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapisany materiał do obróbki na ostatnią rundę konkursu . Będą dwie dość łatwe zagadki jako finał A i dwie nieco trudniejsze jako finał B . Oba finały punktowane będą oddzielnie . Z obróbką wyrobię się pewnie na godz 23 więc proponuję aby wielki finał zacząć jutro ok godz 18 lub później , jak Wam pasuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapisany materiał do obróbki na ostatnią rundę konkursu . Będą dwie dość łatwe zagadki jako finał A i dwie nieco trudniejsze jako finał B . Oba finały punktowane będą oddzielnie . Z obróbką wyrobię się pewnie na godz 23 więc proponuję aby wielki finał zacząć jutro ok godz 18 lub później , jak Wam pasuje .

 

Pozniej?...

O 18 ludzie koncza prace :-(

To moja skromna propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc wypośrodkujemy i rozpoczniemy pomiędzy 18 i 22, czyli o godzinie 20. Nad zadaniami pewnie trzeba będzie trochę posiedzieć i lepiej rozpocząć wcześniej.

 

I teraz będę miał problem, czy zacząć od łatwiejszych, czy od trudniejszych? :D

 

Czy można zdradzić tajemnicę ile punktów będzie można zdobyć za finał A, a ile za finał B, czy to też będzie niespodzianka?

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc wypośrodkujemy i rozpoczniemy pomiędzy 18 i 22, czyli o godzinie 20. Nad zadaniami pewnie trzeba będzie trochę posiedzieć i lepiej rozpocząć wcześniej.

 

Piotr napisal, ze pierwsza czsc bedzie latwa, wiec moze zaczniemy jak ludzie o 22?

Tak jak to bywalo wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.