Skocz do zawartości

"Rozsądne" siodełko Vixena


astrokarol

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kupię w "rozsądniej" cenie siodełko Vixena w "rozsądniej" wersji, tj. tak by dobrze trzymało coś takiego jak np. Newtona 8". Czyli raczej dwa pokrętła. 

Najlepiej z płaską podstawą ale nie koniecznie. Może inna też będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takowe, ale tu uwaga...
Zaciski są z anodyzowanego na kolor mosiądzu, aluminium !!!  To jest chwyt reklamowy ! Śruby dociskające mają luz w otworach zacisków, i one same także maja lekki luz w prowadnicach. Ogólnie spełniają swoją role z nie za ciężkim teleskopem. W swoim, podłożyłem malutkie podkładki pod śrubki mocujące zaciski w pokrętłach.  Jak masz dostęp do drukarki 3D, to warto dorobić też większe nakładki na pokrętła, bo oryginalne są trochę małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin_G napisał:

jaki problem?

 

 

Dołożysz się do różnicy między nowym a używanym ? :whistling:

 

Po za tym nie kupowałem na Ali jeszcze i musiałbym się doedukować jak to się robi. 

 

I po za tym, może ktoś ma takie od montażu które się nada ...

 

Resztę gratów planuje na 11 listopada zamówić (tzn by doszło do 11-tego)  a z Ali do tego dnia pewnie nie dojdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kiniu-13 napisał:

Mam takowe, ale tu uwaga...
Zaciski są z anodyzowanego na kolor mosiądzu, aluminium !!!  To jest chwyt reklamowy ! Śruby dociskające mają luz w otworach zacisków, i one same także maja lekki luz w prowadnicach. Ogólnie spełniają swoją role z nie za ciężkim teleskopem. W swoim, podłożyłem malutkie podkładki pod śrubki mocujące zaciski w pokrętłach.  Jak masz dostęp do drukarki 3D, to warto dorobić też większe nakładki na pokrętła, bo oryginalne są trochę małe.

U mnie jest tylko lekki luz między "suwakami" a aluminiową obudową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.