Skocz do zawartości

[S] Tał-1 Mizar


heweliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiątka z dalekiej przeszłości. Teleskop produkcji radzieckiej Tał-1 Mizar. Model z lat 80, technologia kosmiczna, prawdopodobnie jakiś stop aluminiowo-magnezowy czy inne cholerstwo. Mechanicznie bez zarzutu, optyka bez zarzutu. Teleskop przetrwa wojnę atomową i każdy obecny sprzęt. Z uwagi na wiek tu i ówdzie oczywiście brakuje śrubki, jeden okular ma pękniętą soczewkę, co nie przeszkadza w obserwacji.  Odbiór osobisty. Cena 500 zł.

l11.jpeg.d42361a06622c1ad38e9744e6c79e763.jpegl22.jpeg.f0d3edf5938e560a512dae9c2d25090e.jpegl31.jpeg.0d1ed3ebd44637ec7c6f19ea5910ff00.jpegl41.jpeg.e15f64f9ae1a9cbd2908f8d9c0556175.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nadal aktualne.

Niestety oprócz nierzetelnych sprzedawców zdarzają się też nierzetelni kupujący. Tacy którzy przetrzymają Cię trzy tygodnie w zawieszeniu, kolejka chętnych się wykuszy i musisz się przypominać z tematem. Tak więc Ersoy... 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat był (bo już się zakończył) jednym z najciekawszych tematów jaki miałem okazję postować w tym dziale. Offtopic się zrobił zrobił straszny(https://astropolis.pl/topic/81475-zapieczone-gwinty-w-tał-1-mizar/) o gwincie, aż trafił do osobnego tematu. Potem Yoker pozbył się sprzętu, czegoś takiego jeszcze nie widziałem. :) No i jeszcze przygoda ze sprzedażą. Dobre jaja nie powiem. Aż miło było wrócić na chwilę na forum.

dobsonme out :firefire:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usmialem sie również...od taki typowy polski kram typu : zamienil stryjek siekierke na kijek :))))

 

Ja nie pozbyłem sie tylko wypożyczyłem jedna szt.koledze z poza forum...

To co mnie zadziwia/ oprócz dawanych obrazów / to jakość utwardzonych warstw...nic je nie rusza, musiały być mega dobrze położone. 

Edytowane przez YOKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.