Skocz do zawartości
  • 0

Okulary ES 82 st do maka 127


Pawel0102

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam maka 2" i ES 82/24mm też mam (zostały mi po GSO 10", tylko 6,7mm sprzedałem) tylko ostatnio zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej sprzedać okularki, bo może do maka warto kupić jakieś zwykłe proste erfle GSO a za resztę kasy poczekać na jakiś refraktorek do szerokich pól na giełdzie... Ale tutaj np z takim 102/500 to okulary ES jak znalazł... I koło się zamyka.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Patrzyłem przez GSO 42 w Maku150 i ten okular jest słaby, nawet jak na swoją niewysoką cenę. Z długoogniskowych, dość tanich szkieł mogę polecić SVB 34mm 72deg, zdecydowanie lepszy niż GSO lub Celestrony. Aż miło do niego przyłożyć oko - bardzo przyjemny w korzystaniu, z olbrzymią przednią soczewką i niewymagający względem dokładnego ustawienia oka. W Maku obraz ostry aż do brzegu pola widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, dobrychemik napisał:

Patrzyłem przez GSO 42 w Maku150 i ten okular jest słaby, nawet jak na swoją niewysoką cenę. Z długoogniskowych, dość tanich szkieł mogę polecić SVB 34mm 72deg, zdecydowanie lepszy niż GSO lub Celestrony. Aż miło do niego przyłożyć oko - bardzo przyjemny w korzystaniu, z olbrzymią przednią soczewką i niewymagający względem dokładnego ustawienia oka. W Maku obraz ostry aż do brzegu pola widzenia.

A do 1,25" jaki byś polecił najdłuższy okular? Też coś z svb? 32, 34 mm czy moze cos ok 40mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Swan 31mm. Polecam. 

 

EDIT, nie pamiętam, ale to chyba 2". 

Ale jeśli chcesz, to wymień to wyjście na 2 calowe. Różne źródła różnie podają, ale wygląda na to, że wewnątrz Maka na wyjściu jest średnica około 1.25" i to niezależnie czy mamy Maka z wyjściem 1.25 czy 2 cale. 

Wymiana na wyjście 2 calowe zwiększa ilość dostępnych okularów, niezależnie od tego, czy niektóre o dłuższej ogniskowej będą winietować. 

Edytowane przez kjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Pawel0102 napisał:

 

Swan chyba 33mm, jakoś tak. Czytałem o nim sporo dobrych opinii. Czy on jest jeszcze w sprzedaży, bo jakoś ciągle niedostępny. Czasem na giełdzie też się zdarza.

Chociaż ja lubię nowe sprzęty, nie wiem dlaczego. Bez sensu, ale takie zboczenie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, dobrychemik napisał:

Patrzyłem przez GSO 42 w Maku150 i ten okular jest słaby, nawet jak na swoją niewysoką cenę. Z długoogniskowych, dość tanich szkieł mogę polecić SVB 34mm 72deg, zdecydowanie lepszy niż GSO lub Celestrony. Aż miło do niego przyłożyć oko - bardzo przyjemny w korzystaniu, z olbrzymią przednią soczewką i niewymagający względem dokładnego ustawienia oka. W Maku obraz ostry aż do brzegu pola widzenia.

Przejrzę Alliexpress. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Pawel0102 napisał:

 

Swan chyba 33mm, jakoś tak. Czytałem o nim sporo dobrych opinii. Czy on jest jeszcze w sprzedaży, bo jakoś ciągle niedostępny. Czasem na giełdzie też się zdarza.

Swan 33mm juz nie jest produkowany. Jest do kupienia używany na alegro

https://allegrolokalnie.pl/oferta/william-optics-swan-33-mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanawiam się zwłaszcza nad ES 82/24 mm. Czy jest to dobry okular do maka? W Newtonie był świetny, ale w maku (może ślepy jestem) chyba jest niewiele lepszy niż kitowy LET 28 mm. Choć nie patrzyłem przez niego jakoś dłużej, bo ostatnio zachwycam się oglądaniem gwiazd podwójnych w większych powiększeniach i obserwacjami przez bino. Czy taki SWAN 33mm dużo wniesie do obserwacji? Chociażby Plejad czy Chichot pewnie i tak w jednym polu widzenia nie zobaczę, a na jakiś refraktorek chyba muszę poczekać. Fakt, Plejady pięknie wyglądają w lornetce, ale chciałoby się je oglądnąć w większym powiększeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, Pawel0102 napisał:

Zastanawiam się zwłaszcza nad ES 82/24 mm. Czy jest to dobry okular do maka? W Newtonie był świetny, ale w maku (może ślepy jestem) chyba jest niewiele lepszy niż kitowy LET 28 mm. Choć nie patrzyłem przez niego jakoś dłużej, bo ostatnio zachwycam się oglądaniem gwiazd podwójnych w większych powiększeniach i obserwacjami przez bino. Czy taki SWAN 33mm dużo wniesie do obserwacji? Chociażby Plejad czy Chichot pewnie i tak w jednym polu widzenia nie zobaczę, a na jakiś refraktorek chyba muszę poczekać. Fakt, Plejady pięknie wyglądają w lornetce, ale chciałoby się je oglądnąć w większym powiększeniu.

Es 24/82 niewiele lepszy od let 28? Czas na zmianę okulisty:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, peter5 napisał:

Es 24/82 niewiele lepszy od let 28? Czas na zmianę okulisty:grin:

;)))Mam całkiem dobrego okulistę, choć mam zwyrodnienia siatkówek i jestem po laseroterapii w czerwcu i lipcu... Konsultowane z okulistką, podobno nie wpływa na obserwacje, ale nie wiem...;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Pawel0102 napisał:

;)))Mam całkiem dobrego okulistę, choć mam zwyrodnienia siatkówek i jestem po laseroterapii w czerwcu i lipcu... Konsultowane z okulistką, podobno nie wpływa na obserwacje, ale nie wiem...;)))

To trzeba powtórzyć porównanie, ale sam miałem oba i różnica w dawanych obrazach jest naprawdę duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.