Skocz do zawartości

Dziwne artefakty na stacku


OnlyAfc

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Przemek Majewski napisał:

da się przeczytac w podlinkowanym wątku ze zdjęciem!

No niestety nie znalazlem, a czytałem bardzo uważnie całość.

 

Prościej napisać :)

 

Edit.

 

Znalazłem post.

Edytowane przez TheShackMeister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stack nie jest optymalny, bo nie miałem szans w ciągu "przy okazji niedzieli" ustalić wag i zbadać szumu w 450 plikach. Moja obserwacja jest taka, że zbyt krótki czas naświetlania suba na pewno spłycił stack. W stacku jest dużo szumu w ciemnych regionach. Nie wiem jak się matryca zachowałaby za to przy np. 480 s, 600 s. Nie znam też jej charakterystyk ISO/szum. 120 s na najniższym ISO na ciemne mgławice to na pewno ambitne podejście, według mnie nieakuratne.

 

Stack leży tu:

https://www.dropbox.com/sh/tfi06pvkqplhrmi/AADYSHoBFxohQakgXn5GLutga?dl=0

 

IC2087_integration_linFitClip_crop_dbe_pcc_simpleTouch_bin3median.thumb.jpg.ec3ac9f661331cf390c176633a1ff9ac.jpg

 

Dotknąłem pare razy, tak żeby można było wkleić cokolwiek i idę spać.

 

768462959_2021-11-1501_13_53-PixInsight1.8.png.924f744ed8ea4b03faf89cae944af844.png

 

różne ciekawostki połapałem w odrzutach...  też są na dropboxie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kapitan Cook napisał:

byłoby 8 min przy ISO200 i myślę że ładnie by to wyglądało.

Ja w 1100d ani w 1000d nigdy (prócz jednej próby) nie schodziłem poniżej ISO 400.

Zawsze wtedy mi się pojawiały pionowe pasy na stack i ogoillnie jakość była fatalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OnlyAfc napisał:

No to ja nie zakumałem :D

Myślałem, że chciałbyś 600s darki zobaczyć. Ale w sumie lighty przy pogodzie też mogę strzelić, zobaczymy, co wyjdzie

Idiot Facepalm GIF

darki też. bo zeby robic lajty, trzeba wiedziec, co matryca zrobi w 600. te lajty sa wg mnie bardzo slabo doswietlone. duzo by mozna zyskac na dkuzszych, o ile matryca pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OnlyAfc napisał:

przy iso 100? Pokazałby wielki banding :D

Przy 1100D próbowałem, to była totalna porażka przy klatkach 300s.

na tym polega analiza. zwykle banding jest liniowy. warto to sprawdzic. w takiej sytuacji zmiana czasu w stosunku banding/sygnal nie bedzie grala roli.

 

te rzeczy widac na darku. nie trzeba tylko "obrjrzeć" tych pasków i pdlnąć mondre zdanie... trzeba sprawdzic jak rosnie ich intensywnosc w czasie. o wzmocnieniu lepiej nie mowmy, bo jest magicznie zrozumiane. zacznijmy od czasu.

 

te 600s darki np pokażą jak wysoki syf jest na matrycy. typowy sygnał tez wiadomo jaki jest (np. z twoich 120 s zdjec). z tego wyjdzie analiza. jesli jednak matryca zachowuje sie liniowo, to dluzsze naswietlanie zawsze lepsze z powodu mniejszej liczby odczytów.

 

trzeba umiec analizowac do czego sie matryca nadaje. niektore tylko do M42, inne do IFN np....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Przemek Majewski udało się znaleźć czas i przysiąść do obróbki stacku, który podesłałeś.

Przyznaję bez bicia, że o wiele trudniej obrabia się twój stack, niż ten, który wyszedł mi. Nie wiem z czego to wynika, ale pyły wyszły inaczej, namęczyłem się też , żeby gwiazdki ogarnąć jakoś (star color calibration w APP w tym mocno pomógł)

Wyszło tak:

IC2087_integration_linFitClip_crop_dbe_pcc-St.thumb.jpg.7be284ddd2888b182d8159c757fa4325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, OnlyAfc napisał:

@Przemek Majewski udało się znaleźć czas i przysiąść do obróbki stacku, który podesłałeś.

Przyznaję bez bicia, że o wiele trudniej obrabia się twój stack, niż ten, który wyszedł mi. Nie wiem z czego to wynika, ale pyły wyszły inaczej, namęczyłem się też , żeby gwiazdki ogarnąć jakoś (star color calibration w APP w tym mocno pomógł)

Wyszło tak:

IC2087_integration_linFitClip_crop_dbe_pcc-St.thumb.jpg.7be284ddd2888b182d8159c757fa4325.jpg

przepraszam :)

 

co do czasu, to też ostatnio niewiele mi go zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.