Skocz do zawartości

Serce IC1805 (Sh2-190, IC1795, NGC986)


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za zachętę. Tak 420mm pozwoli na nieco więcej tylko to zależy od warunków. Nie zawsze są to te idealne :). Chwilę to opracowywałem i trzeba było powiedzieć sobie dość bo już zaczynały mi wpadać do głowy nietrafione pomysły na poprawę.

Wersja która mi się podoba i ją zaakceptowałem ;)

HSO - 7,10,6

Każdy kanał miał co najmniej 2-3 sesje warunki naturalnie się różniły. Na tlen wybierałem najlepsze i o ile możliwe bez Księżyca.

 

.

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, karp_killer napisał:

Wszystko mi się podoba poza kadrem pełnego zdjęcia. 

PRzyciąłem serce zostawiłem karpika ?

To nie była proste dla mnie na co  się zdecydować. Rotacja nie wchodziła w rachubę. Pewnie pierwsza seria zaważyła na tym, że już tak zostało.

Jest inaczej może dzięki temu hmmm :hmm:

 

@_Spirit_ W pierwszym masz freski z kaplicy w fulresie. Więcej nie będzie więc nie marudź proszę :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MaPa napisał:

PRzyciąłem serce zostawiłem karpika ?

To nie była proste dla mnie na co  się zdecydować. Rotacja nie wchodziła w rachubę.

 

To bardzo ograniczające. Ja długi czas wzbraniałem się przed kierowaniem teleskopu w kierunku Heart n Soul z tej przyczyny, że mi się nie mieszczą w kadrze. 
A "karpikowi" uciąłeś napletek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MaPa zmienił(a) tytuł na Serce IC1805 (Sh2-190, IC1795, NGC986)
4 minuty temu, kubaman napisał:

wycinek jest spoko, całość mi nie leży jakoś

Rozwiniesz ? właśnie chodzi mi o to aby zobaczyć ten inny punkt widzenia.

 

Wiem,że jest kolorowo, tak w sumie chciałem ale....

Kontrast - bywa subiektywny, tak punkt wyżej

Kadr - nic nie zrobię już :) mogę przycinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ja mam chyba wypaczony osąd po RASA. Taka ilość materiału w tak jasnym obszarze dla mnie powinna świecić jak przysłowiowe psie..

Jest to oczywiście trudniej okiełznać, bo zdjęcie robi się płaskie, ale da się. Uzyskujemy wtedy ciekawy obraz całości.

Tutaj u Ciebie, poza niepasującym mi zupełnie kadrem, jest bardzo mocny kontrast, który daje po oczach w taki sposób, że nie widzę żadnych subtelności.

nie chodzi mi nawet o skalę kontrastu, ale jego zastosowanie globalne przy braku smaczków lokalnie. Brakuje też dopracowanego finezyjnego detalu, taka fotka do miniaturki.

W wycinku z racji mniejszego pola te wady znikają.

Tak mi się zdaje, ale co ja wiem :)

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wiesz tyle na ile zgłębiłeś temat swoim setupem podobnie jak  ja :) Musiałbym kiedyś zobaczyć surowego staka z RASy bo faktycznie uzyskujesz wyjściowo albo obrabiasz na taki a nie inny efekt, odmienny od tego jaki ja przyjmuję.

 

Chyba konkludując bo już wystarczy mi tego projektu  :)

 

Ha czyli tam gdzie siedzi najwięcej szczegółów prawie zawsze.

 

heart_2021a16_h.thumb.jpg.978c80ecb376f57b6e76644ac0074d5e.jpg

 

Jeszcze jedna wersja

 

 

heart_2021_cff_a16_sho_v3.jpg

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.