Skocz do zawartości

Flat poległ na paprochu


janekosa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
podczas ostatniej sesji wkradł się taki smutny paproch na soczewce niestety z którym flaty nie dały sobie do końca rady. Da się to jakoś zwalczyć czy materiał do kosza? :(
W udostępnionym folderze jest jeden przykładowy light, jeden przykładowy flat, jeden przykładowy dark flat, master flat, master dark flat i końcowy stack. Na zdjęciu poniżej pokazuje o co mi chodzi.
Może mamy tu jakiegoś mastera od softu co sobie poradzi z tym?
obraz.png.0114632ee1183795f4b96b5e1c99e065.png
https://drive.google.com/drive/folders/1J1N3_yXn_916DGSDP-UQx9wJA1BTaWNl?usp=sharing
 

 

Dodam, że flaty były robione natychmiast po lightach bez zmiany ostrości więc bardzo mnie dziwi ten efekt końcowy :/ Wygląda to jakby flat był lekko rozmyty i stąd problem, ale to nie ma sensu

Edytowane przez janekosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozciapał to ręcznie na stacku, szczerze mówiąc :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, janekosa napisał:

Cześć,
podczas ostatniej sesji wkradł się taki smutny paproch na soczewce niestety z którym flaty nie dały sobie do końca rady. Da się to jakoś zwalczyć czy materiał do kosza? :(
W udostępnionym folderze jest jeden przykładowy light, jeden przykładowy flat, jeden przykładowy dark flat, master flat, master dark flat i końcowy stack. Na zdjęciu poniżej pokazuje o co mi chodzi.
Może mamy tu jakiegoś mastera od softu co sobie poradzi z tym?
obraz.png.0114632ee1183795f4b96b5e1c99e065.png
https://drive.google.com/drive/folders/1J1N3_yXn_916DGSDP-UQx9wJA1BTaWNl?usp=sharing
 

 

Dodam, że flaty były robione natychmiast po lightach bez zmiany ostrości więc bardzo mnie dziwi ten efekt końcowy :/ Wygląda to jakby flat był lekko rozmyty i stąd problem, ale to nie ma sensu

ten "efekt" ma spory kontrast. jeśli ditherowałeś i go nie odrzuciło od dołu to byłbym zdziwiony. pewnie mozna poprawić normalizację i odrzucanie "lowów" i powinno zadziałać. ale to uciążliwe i trudne. lepiej przecież pędzlem jak juz zasugerowano :)

 

ps. ogladales skalibrowane klatki wygladaja? pewnie nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 20:47, Przemek Majewski napisał:

ten "efekt" ma spory kontrast. jeśli ditherowałeś i go nie odrzuciło od dołu to byłbym zdziwiony. pewnie mozna poprawić normalizację i odrzucanie "lowów" i powinno zadziałać. ale to uciążliwe i trudne. lepiej przecież pędzlem jak juz zasugerowano :)

 

ps. ogladales skalibrowane klatki wygladaja? pewnie nie :P

Ditherowałem. Pojedynczych skalibrowanych klatek nie oglądałem. Oglądałem natomiast lighty i flaty i myślałem ze bedzie Ok. A tu taki smutek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 13:00, janekosa napisał:

Dodam, że flaty były robione natychmiast po lightach bez zmiany ostrości więc bardzo mnie dziwi ten efekt końcowy :/ Wygląda to jakby flat był lekko rozmyty i stąd problem, ale to nie ma sensu

Co nie zmienia faktu, że najprawdopodobniej obróciłeś teleskop, aby położyć na nim flatownice. Paproszek się poruszył.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.