Skocz do zawartości

[plotki] optolong l-ultimate 3nm dualnarroband


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, JaLe napisał:

No właśnie tym SII. trzy w jednym zamiast dwa w jednym, są nawet takie cztery w jednym, ale bardzo drogie.

 

Ogólnie silniejsza emisja zaświetli słabszą. Z wielopasmowego filtra skorzystałyby obiekty, które świecą różnymi liniami w różnych miejscach (głównie Ha/[O III]), co nie jest aż tak częste. Plus  [S II] nie jest zbyt intensywne więc łatwo je "zaświetlić". Na np M27 dominowałby tlen z domieszką N2/Ha:

hantle.png.364a7364238883723ddabcb63a7590d4.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, danon napisał:

A jak zamierzasz pokazać różnice pomiędzy SII a Ha? Sygnały się zleją i pogorszą tylko SNR. Nie zyskasz nic 

Z pewnością, nie jest to bułka z masłem. Ale skoro sygnał zostanie zarejestrowany to jest go z czego wydobywać.

Prawdopodobnie nie będzie to też klasyczne SHO, może raczej  H(S)OO czy inne wariacje w PixelMath ;)

Tak jak to Rik zaznaczyła będzie to zależało od obiektu, ale też specyfiki kamery.

Inne wyjście to oczywiście duoband + osobno zastosowany filtr SII (co też rozważam i co zresztą zostało sprawdzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JaLe napisał:

Z pewnością, nie jest to bułka z masłem. Ale skoro sygnał zostanie zarejestrowany to jest go z czego wydobywać.

Prawdopodobnie nie będzie to też klasyczne SHO, może raczej  H(S)OO czy inne wariacje w PixelMath ;)

Tak jak to Rik zaznaczyła będzie to zależało od obiektu, ale też specyfiki kamery.

Inne wyjście to oczywiście duoband + osobno zastosowany filtr SII (co też rozważam i co zresztą zostało sprawdzone)

Ja próbuje, ale SII strasznie słabo lapie się na kolorowej kamerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TheShackMeister napisał:

Ja próbuje, ale SII strasznie słabo lapie się na kolorowej kamerce.

Bo emisja jest dość słaba jak i filtr czerwony na masce Bayera wcale nie musi dobrze transmitować tych długości fali. To jest praktycznie tylko dla kamer mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheShackMeister napisał:

Ja próbuje, ale SII strasznie słabo lapie się na kolorowej kamerce.

Jest słabo, ale działa i w niektórych kolorowych to się udaje (niestety nie przytoczę w pamięci przykładu, ale może osoba która już spróbowała, odezwie się w tym watku).

Sprawdź charakterystykę kamery  czy w ogóle warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dobrychemik napisał:

Załóżmy, że L-Ul to nie żart i rzeczywiście za jakiś będzie dostępny. Strzelam, że cena byłaby 2000+ zł za 2.0". Kto z Was by zaryzykował i kupił w ciemno?

Zacząłbym od tańszej alternatywy ;)

 

https://www.landseaskyco.com/altair-2-quadband-filter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altair ma nie najlepsze recenzje, poza tym znowu quad band z zapaćkanym sygnałem którego, uwaga, NIE MOŻNA odzyskać!

 

Tyle dezinformacji w tym wątku.  Majewski dostałby palplitacji...:)

 

2 dobre materiały do self-study:

 

 

 

Edytowane przez licho52
linki
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.