Skocz do zawartości
  • 0

Kamerka Svobony ?


seele

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
26 minut temu, seele napisał:

Dzięki za odpowiedź. Też o niej myślę. Jest na Amazonie po ok 500 zł. Myślę też o T7 C ale może być problem z zakupem. Obejrzałem japoński test tego SV205 i mi minęło.

 

350 PLN na Aliexpress. Dość "podstawowy" model. Ze względu na ekstremalnie małe piksele będzie działać dobrze chyba tylko z Newtonami i niektórymi refraktorami (potrzebuje około f/7 max.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używałem przez pewien czas kamerki Datyson 5 mpix kupionej na ali. Nie wiem jak się ma do tej Svbony, ale podejrzewam że jest to sprzęt podobnej klasy, w podobnej cenie. Czym się różniła od markowej kamerki ZWO na przykład?

- Kolor kadru nie był idealnie jednolity - np. jeden kraniec był bardziej czerwony niż drugi; efekt był bardzo delikatny, ale przy składaniu obrazu z kilku kadrów wymagało to korekty

- Kamerka rysowała precyzyjnie, ostro, ale miała ograniczoną wrażliwość na delikatne różnice jasności. Drobne detale niedostatecznie kontrastowe ginęły. Np. kontrastowy krater wychodził świetnie, ale delikatne nierówności terenu wokół krateru już niekoniecznie,

- Podobnie wrażliwość na niuanse kolorystyczne - raczej mało wyrafinowana

- Była to kamerka wyłącznie planetarno-księżycowa ze względu na ograniczone czasy ekspozycji

- Wykrywał ją jedynie SharpCap - FireCapture nie miał chyba do niej sterownika.

 

Mimo to przez długi czas dostarczała mi wiele radości i pozwoliła zrobić trochę całkiem fajnych zdjeć. Dopóki przeżywałem szok finansowy po zakupie edzi 120 mm i nie było mnie stać na nic innego, używałem jej bez większej frustracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi...

Mam refraktorek SW 90/910 bez prowadzenia  więc zakup jakiegoś drogiego cuda nie na sensu.

Do wyboru zostały: SvBONY SV305 - (SvBONY SV205 ma kłopoty z kolorem), T7C i zwo asi 120 mc.

Zastanawiam się którą wybrać ale pewnie każda z nich będzie lepsza niż T2 i moja lustrzanka - oczywiście do planet i Księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, seele napisał:

Dzięki za odpowiedzi...

Mam refraktorek SW 90/910 bez prowadzenia  więc zakup jakiegoś drogiego cuda nie na sensu.

Do wyboru zostały: SvBONY SV305 - (SvBONY SV205 ma kłopoty z kolorem), T7C i zwo asi 120 mc.

Zastanawiam się którą wybrać ale pewnie każda z nich będzie lepsza niż T2 i moja lustrzanka - oczywiście do planet i Księżyca.

To chyba jeszcze zależy jeszcze jaka lustrzanka. Czy może w foto (myślę tu o zdjęciach planetarnych)  już raczej dzisiaj używa się astro kamer zamiast dslrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, seele napisał:

Zastanawiam się którą wybrać ale pewnie każda z nich będzie lepsza niż T2 i moja lustrzanka - oczywiście do planet i Księżyca.

 

Mały achromat bez prowadzenia i mała kamerka planetarna to dość słabe (uciążliwe) połączenie. Możesz spróbować fotografii z tą lustrzanką o ile dobra i może nagrać klip i jak się spodoba to myśleć o ulepszeniu całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.