Skocz do zawartości

USB po WIFI?


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakieś rozwiązanie by astro hub usb 3.0 zasilany podłączyć do czegoś co przekaże ten sygnał po wifi i następnie drugi element wpięty np do lapka odbierze go i po zamianie wprowadzi jako sygnał usb do lapka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubaman jak zwykle pod górkę? :D 

Są urządzenia typu USB to LAN i są dość stabline bo sam testowałem (klucz HASP który jest cholernie podatny na ping etc) natomiast o wifi to sobie zaponnij jak chcesz mieć stabilnie

to tak jak napisał Tomek, tylko taka opcja jest stabilna. 

 

Przejrzyj jeśli dalej się upierasz :D

 

https://www.theregister.com/2007/07/16/belkin_unveils_wifi_usb_hub/

 

A to mam :

 

https://www.digi.com/products/networking/infrastructure-management/usb-connectivity/usb-over-ip/anywhereusb

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na nic nie upieram. Mój laptop zdechł przy ostatniej mini sesji po godzinie mrozu, a zanim zdechł popsuło się wszystko po kolei.

Usiłuję zrobić coś, żeby to się nie powtórzyło, a jednocześnie żeby nie łazić po kablach, bo mam rodzinę która z domu korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest mini PC po kablu do stacji wifi mesh'a - dalej po wifi do domu. Zarówno pod AnyDesk jak i Microsoft Remote Desktop bardzo stabilne i równie szybkie. Plus, że przestałem kombinować z extenderami i innym badziewiem - mesh to robi za mnie.

 

Mesh mam ten: https://consumer.huawei.com/pl/routers/wifi-mesh/buy/?skucode=91480116010001802&gclid=Cj0KCQiA2ZCOBhDiARIsAMRfv9Iy04Kvxb0BdtPvA8Wo1BMsgjmYTbd4AizUQ7rFpLGR3Di60Qt6e-QaAsemEALw_wcB 

 

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To owiń lapka folią "ratowniczą" - tą taką srebrną po jednej i złotą na zewnątrz. 2.50 zł szt na allegro. Ciepło z lapka powinno wystarczyć żeby ogrzać zawartość. 

 

https://www.matopat24.pl/koc-ratunkowy-termiczny-srebrno-zloty_438?utm_content=NN-SXX-AMCS-001&gclid=Cj0KCQiA2ZCOBhDiARIsAMRfv9IfYne19HW_SLxxucXvTlVQ257a-Jv_Cjv1AKAgaZmS6uS3xXFVAuIaAjRgEALw_wcB

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A NUC z windą? Najtańsze od  200$, górnego sufitu oczywiście nie ma. Ale to pełne PC tylko upchane do boxa wielkosci 2 - 4 paczek fajek. Jak Ci ekran nie potrzebny to małe to jest . Są i takie z własną baterią. Musisz tylko dobrać taki co ogarnie bez czkawki to co musisz tym ogarniać i ma to czego potrzebujesz (e.g. wifi, własną baterie, takie porty co potrzeba itd.)

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kubaman napisał:

tu chyba chodzi o kombinację wilgoci i chłodu

 

No to ten koc da radę. Ogólnie to wolę mini PC (zasilanie 12V) z Win 10 pro od każdego lapka. Monitor w astrobudce zbędny więc "jakieś coś" typu beelink albo używane HP za ok. 600-800 zł jest o niebo lepsze od lapka za te same pieniądze (w lapku płacisz za klawiaturę i ekran). Z rok temu kupiłem 10 takich kocy. Do tej pory używam dwóch a pozostałe 8 sobie leży. Koc ma też zaletę, że jak nie używam niczego to owijam tym teleskop.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini PC to "pełnoprawny" komputer. Win 10 Pro (MRD). Dysk SSD 256 czyli filmy z planet czy słońca się mieszczą. Jedyne co to albo 12V i mniejsze albo 19V zasilania (HP) i w zasadzie potrzebne 220V AC. Mam doprowadzone 220 do astrobudki więc mini PC HP (poleasingowy). Kocem owijam piera (komp jest na pier) i mam ochronę i temp i wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubaman kapuje - pamiętam to jak Ci to poleciało nawet pisałem że prawdopodobnie MUX usb poleciał w laptopie ..

 

Co do rozwiązania to powiem CI tak , wsadź tam najnormalniejszą stacjonarkę zabudowaną pod czymś "ala blat, płyta meblowa" ja tam mam wykonane u siebie i jak dotąd nic się nie dzieje... 

baa .. nawet mam standardowy dysk hdd gdzie miałem pewność że padnie pewnie przy -10 ... a gdzie tam :D chodzi to już dobre 3 lata i nic złego się nie dzieje.

Komputer stacjonarny ma taką zaletę że nawet jak to gdzieś upchasz to wentylowanie środka jest ok bo sporo tam miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.