Skocz do zawartości

[K] Dobry, wielosoczewkowy apo


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę kupować za granicą tak drogiego sprzętu. Ewentualne reklamacje, wysyłka... droga przez mękę i ryzyko sporych dodatkowych kosztów*. Nastawiłem się, że kupię w Polsce. Jak już mam kupować w sklepie, to niech polski sklep zarobi. Ale może jednak trafi się coś na rynku wtórnym.

 

*Oczywiście Niemcy są znani z tego, że Polaków traktują jako priorytetowych klientów, a Włosi słyną z punktualności i szybkości obsługi. Mimo to mam kaprys zakupu nad Wisłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dobrychemik napisał:

Ale może jednak trafi się coś na rynku wtórnym.

 

*Oczywiście Niemcy są znani z tego, że Polaków traktują jako priorytetowych klientów, a Włosi słyną z punktualności i szybkości obsługi. Mimo to mam kaprys zakupu nad Wisłą.

Jak cie interesuje mniejszy brat FRA600 (400), to za jakiś czas będę go wystawiał na sprzedaż (jak zresztą większość mojego sprzętu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomasz_Habaj napisał:

Jak cie interesuje mniejszy brat FRA600 (400), to za jakiś czas będę go wystawiał na sprzedaż (jak zresztą większość mojego sprzętu).

FRA400 jest fajny, ale raczej trochę za mały. Po ciemku mógłbym go mylić z guiderem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin_G napisał:

A może Omegonek 90/600? Ten ode mnie, ten perfekcyjnie skolimowany, ten śmigający z nasadkami bino bez barlowa.... Ten bezwypadkowy, z małym przebiegiem, od starszego pana.....

Jaki tam z Ciebie "starszy pan"...

Marcin, ja szukam czegoś zdecydowanie pod astrofoto, wypasionego, wyraźnie większego od szukacza :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał:

Jaki tam z Ciebie "starszy pan"...

Marcin, ja szukam czegoś zdecydowanie pod astrofoto, wypasionego, wyraźnie większego od szukacza :)

mogę podnieść cenę o 2000 zł :) 

Chyba nie chcesz powiedzieć, że ref 90 mm jest wielkości szukacza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dobrychemik napisał:

Marcin, ale czemu chcesz go sprzedać, skoro byłeś nim tak zachwycony?

Jeszcze nie wiem, czy chcę.

Ale DS-y obsługuje mi TS 152/900

Księżyc i planety Mak 127/1500 i Mydło 250/2500

 

Więc sam rozumiesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/10/2022 at 11:21 AM, dobrychemik said:

 

Nie oczekuję :)

Jestem w stanie wydać zdecydowanie więcej. Najbardziej się skłaniam ku Askarowi FRA600, tylko niestety obecnie jest niedostępny. Z kolei o Espritach ostatnio się naczytałem, że coraz częściej są problematyczne i ludzie zwracają do sklepów. 

Wczoraj zrobiłem testy Esprit 100 z 071MC PRO (aps-c), póki co nie mam ani jednego powodu, żeby narzekać. Dzisiaj postaram się podpiąć pełną klatkę.

 

Po moich perypetiach z WO (GT81 jak i ZSIII) z regulowanym flattenerem, po wielu nocach spędzonych na bezskutecznym kręceniu tym zasranym pokrętłem flattenera, wczoraj po prostu przykręciłem kamerę tak jak napisano w instrukcji (standardowy backfocus 55mm) i zobaczyłem piękne punktowe gwiazdki w całym polu. Wszystko zajęło parę minut i wróciła mi wiara w to, że to hobby nie musi być wku....ce. :-)

 

esprit100.jpg

275631397_289112013343242_3130086238816727775_n.png

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.