Skocz do zawartości

CEM26EC - niemoc decyzyjna


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.01.2022 o 12:58, Misza napisał:

Myślicie że CEM26EC to dobry kierunek ? 

Zadawałem sobie to pytanie jakiś rok temu, gdy kupowałem CEM-26 i nie zdecydowałem się na enkodery. Jako, że wcześniej na SWSA używałem ASIair pozostałem przy guidingu. Gratów nie ma wiele (OAG plus mała kamerka), a prowadzi bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrfie napisał:

Zadawałem sobie to pytanie jakiś rok temu, gdy kupowałem CEM-26 i nie zdecydowałem się na enkodery. Jako, że wcześniej na SWSA używałem ASIair pozostałem przy guidingu. Gratów nie ma wiele (OAG plus mała kamerka), a prowadzi bezproblemowo.

 

Ja tez ostatecznie tak zrobiłem. A jak prowadzi to nie wiem :) Tak szybko go nie przetestuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj po raz pierwszy przetestowałem w terenie mojego kupionego w delcie w styczniu cema26 i jestem zaskoczony bo to pierwszy w moim życiu mont który bez regulacji, po wyjęciu z pudełka ładnie daje się guidować. Bez specjalnego eksperymentowania z ustawieniami PHD i po dość szybkim ustawieniu na biegun osiągnąłem RMS 0,5 i to takie "permanetntne", bez odskoków. W moim EQ6-R taki wynik miewam raczej momentami ale średnio zawsze jest znacznie bliżej 1. Problem który widzę to koniecznośc luzowania śrub które mocują głowicę do trójnogu na czas ustawiania polarnej, gdy je potem dociskam, ustawienie bieguna się nieco psuje i trzeba zabieg powtórzyć. Jest to chyba związane z mała masą monta. Czy może to być też związane z konstrukcją trójnogu który na końcach ma takie płaskie podstawki antywybracyjne zamiast kolców wbijających się w miekkie podłoże ? Mam wrażenie że setup jest przez to łatwiej przesunąć nawet podczas dociskania śruby.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie, czy myślicie że wieszanie na nim (oczywiście do zdjęć) FRA600 lub 107PHQ będzie ok ? Razem z kamerą, kołem, guiderem, grzałkami itp będzie to 8,5kg wobec podawanej przez producenta nośności 12kg.  Obecnie wieszam na nim jedynie redcata ze wspomnianymi dodatkami co daje 3,3kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.