Skocz do zawartości

IC63 Duch w Ha


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Słusznie. Gwiazda musi być. Jak NGC1499 albo IC405. Dobrze wybrałeś kadr.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli chodzi o kadr, to kompozycyjnie jest niestety średni... Gwiazda jest IMHO trochę za blisko górnej części kadru. Ponadto, to co najciekawsze, dzieje się po lewej stronie i w centrum. IMHO gdyby było więcej góry, można było by kadr przyciąć do pionu i wtedy prezentowałby się zacnie. :-)

Piszę to tak z perspektywy jakbyś planował dodać do tego kolor i rzucić na papier ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pyzik napisał:

Cześć,

Jeśli chodzi o kadr, to kompozycyjnie jest niestety średni... Gwiazda jest IMHO trochę za blisko górnej części kadru. Ponadto, to co najciekawsze, dzieje się po lewej stronie i w centrum. IMHO gdyby było więcej góry, można było by kadr przyciąć do pionu i wtedy prezentowałby się zacnie. :-)

Piszę to tak z perspektywy jakbyś planował dodać do tego kolor i rzucić na papier ;-)

 

Ale to Duch jest tutaj najistotniejszy. Navi to tylko "latarnia" do niego. Mógłbym dać kadr odrobinę wyżej, zakrywając najjaśniejszą gwiazdę przy dolnej krawędzi, ale na pewno nie zrobiłbym tak jak sugerujesz.

Inną koncepcję zdjęcia miałem. Chciałem uchwycić cały lokalny "kompleks" wraz z pyłem po prawej stronie. A ducha nie chciałem za nisko.

 

 

Edytowane przez wismat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wismat napisał:

Ale to Duch jest tutaj najistotniejszy. Navi to tylko "latarnia" do niego. Mógłbym dać kadr odrobinę wyżej, zakrywając najjaśniejszą gwiazdę przy dolnej krawędzi, ale na pewno nie zrobiłbym tak jak sugerujesz.

Inną koncepcję zdjęcia miałem. Chciałem uchwycić cały lokalny "kompleks" wraz z pyłem po prawej stronie. A ducha nie chciałem za nisko.

 

 

Rozumiem, Twój punkt widzenia. Jest ok.

Inna sprawa, że ja nie chciałem Ducha obniżać.... mi tylko brakuje góry kadru, by "latarnia" także miała swoją przestrzeń dokoła siebie. Zdjęcie byłoby na moje oko wtedy bardziej harmonijne... zgodnie z proporcjami wynikającymi ze złotego podziału.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Ale sprawa ma też drugie dno :) Rotatora nie chce ruszać bo za długo się bawiłem z płaskością pola i boję się że nie wrócę do tego co było a i mozaiki nie chciałem robić więc postarałem się jako tako złoty środek znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wismat napisał:

Wahałem się czy umieszczać Navi w kadrze bo obróbka z nią jest trudniejsza, ale ta gwiazda robi wg mnie niesamowity klimat.

 

Zgadzam się, że Navi w kadrze dodaje plastyki i dramaturgii. Ale zgadzam się też z kolegą @Tayson w sprawie tła.

 

10 godzin temu, wismat napisał:

Tak coś czułem że może tak być :)

o jeden krok za daleko

 

No tak, z tym "czuciem" właśnie tak jest. Obrabiasz materiał, wydaje się że wszystko jest fajnie - efekt ucieszył spragnione oko. Ale gdy się prześpisz i obejrzysz to następnego dnia, efekt z reguły marnieje. Rozumiem jednak doskonale chęć szybkiego podzielenia się z gawiedzią pierwszą emocją. ;)

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.