Skocz do zawartości

Crux by bas.sic / NA2021


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie. 

Buszowanie z lornetką po Worku to czysta frajda (są tam fragmenty od całkowicie nieprzeźroczystych do delikatnych, subtelnych przepyleń), a widok Szkatułki Klejnotów w teleskopie urywa tyłek. Pięknie skrzące się gwiazdki, ciasno upakowane - białe, pomarańczowe i niebieskawe.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Ale super materiał! Można całymi godzinami wlepiać się w obiekty DSO, których jest w kadrze całe mrowie! Czego nie oznaczyłeś gromady otwartej: Cl Trumpler 20, która znajduje się między NGC4755, a NGC4439? Została na foto taka sierota NN ;) , a jest bardzo wyraźnie widoczna (lepiej od NGC4439), mimo, że składa się tylko ze słabszych gwiazd w odróżnieniu od Szkatułki Klejnotów.

 

SZACUN!

 

Trumpler 20 - widok - DSS2 Red (F+R):

Cl-Trumpler20_widok.jpg.28bf2f038206faa99bcae3dbc78f94dd.jpg

 

 

Trumpler 20 - opis:

Cl-Trumpler20_opis.jpg.d2a2a797ffc88676a819dcacd8ef4d9b.jpg

 

 

Trumpler 20 - dane:

Cl-Trumpler20_dane.jpg.0d3ca161452454c9cf7458202ef0e327.jpg

 

Żródło: Aladin-Lite

 

 

Pozdrawiam: Jurek.

Edytowane przez suchyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, suchyy napisał:

     Ale super materiał! Można całymi godzinami wlepiać się w obiekty DSO, których jest w kadrze całe mrowie! Czego nie oznaczyłeś gromady otwartej: Cl Trumpler 20, która znajduje się między NGC4755, a NGC4439? Została na foto taka sierota NN ;) , a jest bardzo wyraźnie widoczna (lepiej od NGC4439), mimo, że składa się tylko ze słabszych gwiazd w odróżnieniu od Szkatułki Klejnotów.

Hej

Niestety mnogość opcji w Pix do opisów na fotkach była taka, że wybór jednego katalogu więcej zamazywał całkowicie to zdjęcie opisem. Zdecydowałem o takiej ilości jak powyżej, ale dzięki za uwagi.

8 godzin temu, Duser napisał:

Pięknie wyszło.  Bardzo lubię tą okolicę , napatrzyłem się na nią przez lornetkę . Worek Węgla wygląda na żywo spektakularnie , jak go pierwszy raz zobaczyłem, myślałem ,  że to jakaś czarna chmura .

Tak wizualnie to bajka. Jakby ktoś wylał na niebo atrament :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.