Skocz do zawartości

Pierwsza Droga Mleczna 2022 z Włoch


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu dość dokładnie obejrzałem Twoje zdjęcia, które pokazujesz w sieci. Jedno nawet oglądam do dziś ;-).

Muszę powiedzieć, że ww. fotę traktuję raczej jako wstępniak - rozgrzewkę. W porównaniu z wypasami jakie miałem przyjemność oglądać, to ww. prezentuje raczej poziom średni.

Deficyt odczuwam szczególnie w warstwie krajobrazowej. Zabrakło mi czegoś na pierwszym planie, co współgrałoby z niebem i lub górami na planie środkowym. Z dolnej ćwiartki zdjęcia przez to wieję nudą, jej byt w takiej "ilości" jest na ww. kadrze IMHO średnio uzasadniony. No i ten słup / wieża po środku kadru też nie pomaga... Podsumowując, czekam na lepsze. ;-)

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pablo12311 napisał:

Łukasz astrofotografię panoram opanowaną masz do perfekcji.

Jak zwykle pięknie to wygląda.

 

Dzięki bardzo! Wciąż szlifuje te panoramy:emotion-5:

 

10 godzin temu, Pyzik napisał:

Swego czasu dość dokładnie obejrzałem Twoje zdjęcia, które pokazujesz w sieci. Jedno nawet oglądam do dziś ;-).

Muszę powiedzieć, że ww. fotę traktuję raczej jako wstępniak - rozgrzewkę. W porównaniu z wypasami jakie miałem przyjemność oglądać, to ww. prezentuje raczej poziom średni.

Deficyt odczuwam szczególnie w warstwie krajobrazowej. Zabrakło mi czegoś na pierwszym planie, co współgrałoby z niebem i lub górami na planie środkowym. Z dolnej ćwiartki zdjęcia przez to wieję nudą, jej byt w takiej "ilości" jest na ww. kadrze IMHO średnio uzasadniony. No i ten słup / wieża po środku kadru też nie pomaga... Podsumowując, czekam na lepsze. ;-)

 

Dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten słup akurat mi nie przeszkadza.  Ale ogólnie , jak dla mnie, zbyt jasne, mdłe niebo. No, ale była już 6 rano

i śnieg też nie pomagał .  Dla uroku i romantyzmu mogłaby gdzieś na pierwszym planie z boku  być żona czy partnerka. Albo , z braku towarzystwa - np. plecak czy narty wbite w śnieg .  :)

 

Z.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to jest jak za wysoki poziom się pokaże. Potem błe... :szczerbaty: Czemu nie odstrzeliłeś latarni na sąsiednim szczycie z wiatrówki?! :)

 

@Lukasz77 Czy koło środka, lekko w prawo to samoloty czy jakieś meteory ? Sprawdzałeś? Dla mnie Pelikan nad śniegiem super, szerokie kadry z cirrusami i śniegiem nie jest łatwo zrobić. Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, OBERON RD napisał:

No i tak to jest jak za wysoki poziom się pokaże. Potem błe... :szczerbaty: Czemu nie odstrzeliłeś latarni na sąsiednim szczycie z wiatrówki?! :)

 

@Lukasz77 Czy koło środka, lekko w prawo to samoloty czy jakieś meteory ? Sprawdzałeś? Dla mnie Pelikan nad śniegiem super, szerokie kadry z cirrusami i śniegiem nie jest łatwo zrobić. Brawo.

Hmmm, o której latarni mowa, na szczycie to Wenus!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 15:13, OBERON RD napisał:

Czemu nie odstrzeliłeś latarni na sąsiednim szczycie z wiatrówki?! :)

Ten uśmieszek sugerował żart. Nie da się zgasić Wenus i przewrócić słupa. Jeszcze raz: fotka super - doceniam bo walczyłem z szerokimi kadrami ze śniegiem przy Bortle 4-5 i dlatego lubię Twoją fotkę.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.