Skocz do zawartości
  • 0

Pomoże ktoś z wyborem sprzętu do astrofoto?


Koperson

Pytanie

Witam, jako iż focę niebo od jakiegoś czasu, a efekty coraz mniej mnie zadowalają i chcę coraz więcej. W tej chwili posiadam:

  • Sony A6400 bez moda
  • Kitowy obiektyw 18-135 oraz tanią 25mm z f/1.8
  • SWSA 2i
  • Wężyk spustowy od newell'a

 

Moje ostatnie zdjęcie tym zestawem:

1178221546_orion28_02_2022.thumb.png.1f12f5748ec8b7b477a38507849eb37c.png

 

 

Chcę pójść w DS'y raczej. Myślałem nad ogniskową około 430mm ale teraz sam nie wiem. Budżetu jeszcze nie mam wyznaczonego, nie wiem jeszcze co dla mnie będzie dobre, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Zbyt ogólnie zadane pytanie, aby sensownie na nie odpowiedzieć. Druga rzecz, to zdjęcie które pokazałeś dalekie jest od doskonałości, a takim zestawem można wyciągnąć sporo więcej. Myślisz, że jak kupisz sprzęt za 10tyś to od razy wyjdą spod niego fajne zdjęcia? Moim zdaniem będziesz musiał się i tak zmierzyć z problemami, które teraz masz i które teraz chyba sobie odpuściłeś, bo fotka którą pokazałeś ma niedociągnięcia.

Może napisz jaki masz budżet i co byś chciał fotografować, coś się doradzi. Nie mniej ja na Twoim miejscu skupiłbym wysiłek aby z posiadanego zestawu wyciągnąć fajne zdjęcia i w międzyczasie podpatrywałbym czym fotografują inni.

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rób tym ,co posiadasz , bo chyba jeszcze parę rzeczy zostało do ogarnięcia.Musisz wiedzieć co chcesz,  bo ryzykujesz niemałymi pieniędzmi.  Kamera , czy aparat ? Docelowy teleskop ed,apo czy newton , jaka skala i waga  taki montaż . Laptop czy asiair z klonami ?  I tak dalej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
41 minut temu, Koperson napisał:

nie wiem dokładnie, byle by nie za duże :)

Chłopie, nie wiesz w co brniesz... ;) Gdy kupowałem na początek C 6d, tani obiektyw 50 mm i Skytrackera myślałem, że całkiem sporo wydałem i że wystarczy mi to na kilka lat zabawy. Dwa lata i kilkadziesiąt tys. PLN później cały czas jestem daleko od końca tego szaleństwa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, lukost napisał:

Chłopie, nie wiesz w co brniesz... ;) Gdy kupowałem na początek C 6d, tani obiektyw 50 mm i Skytrackera myślałem, że całkiem sporo wydałem i że wystarczy mi to na kilka lat zabawy. Dwa lata i kilkadziesiąt tys. PLN później cały czas jestem daleko od końca tego szaleństwa... :)

wiem dobrze z czym to się wiąże :original:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, tomekL napisał:

Zbyt ogólnie zadane pytanie, aby sensownie na nie odpowiedzieć. Druga rzecz, to zdjęcie które pokazałeś dalekie jest od doskonałości, a takim zestawem można wyciągnąć sporo więcej. Myślisz, że jak kupisz sprzęt za 10tyś to od razy wyjdą spod niego fajne zdjęcia? Moim zdaniem będziesz musiał się i tak zmierzyć z problemami, które teraz masz i które teraz chyba sobie odpuściłeś, bo fotka którą pokazałeś ma niedociągnięcia.

Może napisz jaki masz budżet i co byś chciał fotografować, coś się doradzi. Nie mniej ja na Twoim miejscu skupiłbym wysiłek aby z posiadanego zestawu wyciągnąć fajne zdjęcia i w międzyczasie podpatrywałbym czym fotografują inni.

budżetu nie ustaliłem bo nie wiem ile mi będzie potrzeba uzbierać, a focić chciałbym mgławice i galaktyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy tak postawionej sprawie obawiam się, że nie uzyskasz konkretnej odpowiedzi. Sprzętem, który posiadasz możesz uzyskać bardzo fajne zdjęcia, tzn. lustrzanka,  SWSA i jakiś sensowny obiektyw np. 135mm. Popatrz na fotki innych osób co wyciągają ze 135mm. W tym setupie możesz zrobić krok do przodu i zamienić SWSA na coś lepszego i wydłużyć ogniskową oraz zaopatrzyć się jakąś modowaną lustrzankę. Możesz też wyłożyć 30tyś na dobry teleskop, montaż i kamerę. Opcji jest bardzo dużo, wszystko zależne od budżetu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.