Skocz do zawartości

WANTED: okular do planet / księżyca 8 mm ze sporym polem i odsunięciem źrenicy


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dylematy w końcu zostały rozwiązane:

- Delos jest minimalnie jaśniejszy od Hyperiona

- W kontraście i rozdzielczości na osi nie zauważyłem różnic

- ostrość na brzegu - remis, (choć brzeg pola w Hyperionie to jeszcze ne brzeg pola w TV -> 68versus 72o

- komfort obserwacji wyższy w Delosie

 

Finalnie wybrałem więc... Hyperiona :facepalm:

Uznałem, że prawie 3x wyższa cena nie uzasadnia zysków. Czyli lepszym okularem jest Delos, ale lepszym zakupem - Hyperion

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_G napisał:

Nie

SCT10" + Apo 90/600 + Achro 152/900

Ale okular 90% czasu pełnić będzie służbę jako "high power" w Mydle

Sam się zastanawiam nad 5-ką do T500, do okazyjnego łojenia planetarek z 480x. Wypadałoby xw5 kupić do kompletu, ale cebula mi się włącza :D

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2022 o 12:04, Marcin_G napisał:

To nie jest tak, że super mega koniecznie, bo idzie opozycja Wenus i muszę muszę......

Ale jakby coś dobrego było.....

Skoro masz już obydwa i nowego testowałeś, to zapytam jak ma się ten Hyperion 8mm do Morpheusa 9mm

Edytowane przez Ajot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bartolini napisał:

Sam się zastanawiam nad 5-ką do T500, do okazyjnego łojenia planetarek z 480x. Wypadałoby xw5 kupić do kompletu, ale cebula mi się włącza :D

Uwielbiam Pentaxy XW, jak dla mnie w wielu ogniskowych bez wątpienia lepsze niż Naglery, ale to moja opinia, czy lepsze niż Delosy...to już wymagałoby dłuższego zastanowienia, ale przy takim powiększeniu jeżeli nie korzystasz np. z DSC to może warto rozważyć Ethosa-SX 4,7mm ze względu na pole 110° co pomoże łowić i utrzymywać w polu obiekty zwłaszcza przy zmianie okularu lub obserwatora...chociaż cena zaporowa :)

Edytowane przez Setaarius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Setaarius napisał:

Uwielbiam Pentaxy XW, jak dla mnie w wielu ogniskowych bez wątpienia lepsze niż Naglery, ale to moja opinia, czy lepsze niż Delosy...to już wymagałoby dłuższego zastanowienia, ale przy takim powiększeniu jeżeli nie korzystasz np. z DSC to może warto rozważyć Ethosa-SX 4,7mm ze względu na pole 110° co pomoże łowić i utrzymywać w polu obiekty zwłaszcza przy zmianie okularu lub obserwatora...chociaż cena zaporowa :)

Mam platformę, także pole nie jest super priorytetem. Poza tym zależy mi na ER 20mm.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ajot napisał:

Skoro masz już obydwa i nowego testowałeś, to zapytam jak ma się ten Hyperion 8mm do Morpheusa 9mm

Morfina jest lepsza (poza ceną....) pod każdym względem.

I ma fajny żółty futerał dający zaczepić się do gaci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 23:27, bartolini napisał:

Sam się zastanawiam nad 5-ką do T500, do okazyjnego łojenia planetarek z 480x. Wypadałoby xw5 kupić do kompletu, ale cebula mi się włącza :D

Panie, Panie - ładny Naglerek 5 mm jest do wzięcia, stan sklepowy, pisz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.