Skocz do zawartości

Elektronik poszukiwany - modyfikacja atrapy baterii Canon LP-E6


Piotr K.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, znajdzie się tu ktoś kompetentny, kto podjąłby się modyfikacji zasilacza-atrapy baterii Canon LP-E6? Zasilacz ma wtyczkę USB-C, ale niestety wymaga zasilania ze źródła Power Delivery o napięciu 12V, 15V lub 20V - czyli nie działa ze zwykłego powerbanka dającego 5V 3A. A na tym mi właśnie zależy - żeby dało się zasilać aparat z powerbanka 5V 3A. Zasilacz kupiłem na tej aukcji:

Andoer LP-E6 atrapa baterii USB-C łącznik Adapter - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

ale nie zwróciłem uwagi, że nie jest przystosowany do zwykłego USB. Zamiast zwracać do Chińczyka i kupować inny, wolę dać zarobić rodakom ;)

 

Modyfikacja polegałaby na wywaleniu bebechów z atrapy baterii i założeniu tam odpowiedniej przetwornicy step-up, w taki sposób, żeby zmodyfikowane urządzenie, podłączone pod normalny powerbank z wyjściem 5V 3A, nie zjarało mi aparatu ;)

Podjąłby się ktoś takiej roboty?

 

IMG_6389.JPG.d6198aa15c0367b60388fa6f35a4886e.JPG

 

IMG_6390.JPG.49c9cbf6e9078e7e93fdc3981757020e.JPG

Edytowane przez Piotr K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup trochę niefortunny

w tej chwili najtańszą opcją jest zakup konwertera step-up, który z 5V zrobi 12V np. coś takiego od razu z gniazdem USB-C https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20220625031403&SearchText=dc+dc+step+up+converter&spm=a2g0o.productlist.1000002.0

 

upsss ... właśnie zauważyłem, że w tej przetwornicy gniazdo USB-C jest po stronie wejściowej, a powinno być po stronie wyjściowej. Trzeba by przelutować

 

do tego jakieś pudełeczko i kabelek z USB pasującym do powerbanka

 

to trochę bez sensu bo w powerbanku masz jedną przetwornicę na 5V, w tej atrapie baterii masz drugą z 12V na 8,4V, a teraz dołożysz trzecią z 5V na 12V. Trzeba było kupić atrapę baterii bez przetwornicy i dołożyć własną z 5V na 8,4V lub samemu zrobić powerbank z jedną przetwornicą od razu na 8,4V ... i wtedy właśnie przydałby się elektronik  :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowanie przetwornicy wewnątrz atrapy baterii, nie jest dobrym pomysłem. Przetwornica prócz siania zakłóceń, będzie także wytwarzała ciepło. Oba czynniki mogą objawiać się dziwnymi artefaktami przy długo czasowym naświetlaniu. Tak miałem w Canon 20D, 40D i 60D. Po umieszczeniu przetwornicy w osobnej obudowie, z dala od aparatu, zakłócenia zniknęły. W atrapie od wewnątrz, do styków  przylutowane są tylko przewody zasilające.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Kiniu dobrze prawi! W moim rozwiązaniu (patrz: Uniwersalne zasilanie zewnętrzne do kamery (Li-ion 2S)) przetwornica Step-Up będzie zamontowana w uniwersalnej obudowie siedzącej w sankach lampy błyskowej. Projekt będę kończył za jakiś czas, bo obecnie u mnie remont chałupy (czytaj: jak po spaleniu) i zobaczymy wtedy co z tego wyniknie.

 

Pozdrawiam: Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.