Skocz do zawartości

Nieprzyjemny wypadek


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz janusz tak przyp..... ze az sie zlapalem statywu.... ;)

 

 

w zyciu nie mialem filtra UV ktory by zrobil cos takiego, moze jakies wyciete ze zwyklej okiennej szyby daja taki efekt ;)

 

robione sigma 7-210/2,8 APO przy 2,8 czas 3 minuty Superia 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

I drugi plan doświetlony słabszą błyskawicą ciekawie wyszedł ;)

Czemu robisz tak jasne błyskawice na P=2,8, tracisz ich piekną barwę widoczną zwykle na P=11 do 22, po błysku otwórz na 2,8 i doświetlaj plenery słabszymi błyskami w chmurach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Janusz Janusz.....

 

naprawde robiles blyskawice przy f11 ? mojm zdaniem tracisz wtedy 90% pobocznych wyładowan które nadaja smaczek temu wszystkiemu !

Współczesne materiały światłoczułe są bardzo pojemne więc dużo lepiej je prześwietlić niż niedoświetlić.

Chciałbym Ci poza tym zwrócić uwagę, że przy przestawianiu przesłony łatwo przestawić aparat i zdjęcie wyjdzie jak powyższe (choć to akurat był efekt zamierzony), błyskawice to rzecz dość nieprzewidywalna, więc ciekawi mnie jak chcesz doświetlać po błysku ? a jak pierdut wtedy to co ? będzie źle ? coś ten sposób niezbyt :)

 

pzdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ale za to dłużej rejestruję nie prześwietlajac materiału i wychodzi wiecej głównych wyładowań w kadrze ale widzę są rożne szkoły, i co "kraj" to obyczaj ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel podesłał mi parę zdjęć w World Press Photo, śledząc ten wątek postanowiłem jedno z nich dołączyć, może niektórzy z Was powinni posłać swoje zdjęcia na tą prestiżową wystawę :)

 

wpp.jpg

 

 

pozdrawiam

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja pierwsza próba złapania byskawicy podczas wczorajszej burzy Nikonem CP 4300. Niestety prawie wszystkie wyładowania były w chmurach i tylko takie małe żółte coś się pojawiło nad miastem. >:(:P Kto zgadnie gdzie toto jest na fotce ?? ;)

 

 

 

SSCN3143.JPG

 

 

iso100, F7.6, 30 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie na poważnie chronić sie przed wyładowaniami i przepięciami to poczytajcie stronę człowieka, który chyba w kraju jest najbardziej kompetentny w tym temacie.

 

http://www.ochrona.net.pl

 

Sp[rawa wcale nie jest taka prosta jak sie wydaje. :(

 

Mirku- małem z profesorem Sową wykłady na dwóch semestrach ( on uczy na Politechnice Białostockiej), , rzeczywiscie jest specem od przepięć. No i oczywiście miałem fajne laborki- sprawa rzeczywiście nie jest prosta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jakiś atawizm, bo burza napawa mnie jakimś lękiem, chociaż fascynuje mnie przy okazji.

 

No wiesz Oskarze, jednocześnie mnie zdumiewasz i zawstydzasz... ;D ;D ;D, przecież nie jestem aż tak straszny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tu jest świntuchem i ma kosmate myśli. To zdjęcie "burzy" jest na forum już od pewnego czasu i nikt nie miał żadnych zastrzeżeń. Przecież najwyraźniej w świecie "burza" ustawia teleskop w deklinacji. ;)

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyraźniej w świecie "burza" ustawia teleskop w deklinacji. ;)

 

:D

 

Jak powiem żonie, że od tylu lat nieustannie ustawiam ją w deklinacji, to pewnie w mordę dostanę. Ale niech dziewucha wie, że seks to nie jakieś tam fiku-miku, i że jest tu cała nadbudowa teoretyczna z zakresu zarówno trygonometrii sferycznej, jak i budowy montaży.

Układy, mikroruchy, przeciwwagi, rozstawy nóg, średnice pól manewrowych, dmuchanie (gruszką w optykę, rzecz jasna), ogniskowanie na najważniejszym punkcie... - toż to "Sztuka Kochania" Michaliny Wisłockiej.

No, no, coś w tym jest. Idąc tym tropem można by rzec, że Janusz P. pracuje w sex-shopie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza, świntuchu, powiedz lepiej co robisz temu sprzęciorowi na swojej fotce w profilu. :-

 

El Capitano przesadzasz. Burza napewno nie ryzykował by oślepnięcia. Pozatym zwróć uwage gdzie jest wyciąg i ile ma cali.

:D

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza, świntuchu, powiedz lepiej co robisz temu sprzęciorowi na swojej fotce w profilu. :-

 

Odpowiedzi może być parę :

- wspomagam silnik kro...owy

- studzę zwierciadło strumieniem....powietrza

- chcę Wam wszystkim pokazać jak KOCHAM ASTRONOMIĘ

- moja postawa wyraża "chcę go mieć "

 

Moja postawa w stosunku do teleskopu jest naturalna w tej pozycji zawsze wykonuję obserwację ciał niebieskich ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde było o burzach i przegapiłem...

 

ja mam takie, balkonowe... burza była ok bo waliło nad jeziorami parę kilometrów od leszna, a u mnie nawet nie dość, że nie padało to jeszcze w ogóle nie wiało, hehe, tak to można robić fotki błyskawic

 

jeden mankament był taki, że było strzasznie gorąco (jak na noc ok. 25°C), a moje CCD nie lubi jak jest ciepło

 

sorry za brzydki plener :(

 

burza1.jpg

 

burza2.jpg

 

burza3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.