Skocz do zawartości

Awaria statywu Soligor-a


piotrs

Rekomendowane odpowiedzi

osobiście pytałem Heńka o czasy expozycji tym soligorem na 20cm teleskopie oscylowały na poziomie 60- 80sek :Salut:  i nieśmiej sie człowieku jak niemasz zielonego pojęcia o tym i niezabieraj głosu :szczerbaty:

To jest forum i każdy ma prawo zabierać tutaj głos, czy tego chcesz czy nie :ha:

 

A czy gdybym powiesił na tym montazu Synte 200/1000 to rowniez moglbym liczyc na takie osiagi?? Bez zadnych przeróbek oczywiscie - montaż ma być jak najtańszy :blink:

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Heniek focił na tym nontazu 20cm teleskop o ognisku 750mm :Salut:

 

MT-800 ma ogniskową 800mm. Tuba synty jest znacznie dłuższa i waży o 3 kilo więcej (wersja 1200 minimalnie mniej, o dziwo), więc dla soligorka będzie to już kłopot. Co do ekspozycji 60-80s z MT-800 zapomniałeś o jednym - ilość ekspozycji nadających się do dalszej obróbki (czyli nieporuszonych) była w granicach 10-20% całości. Jak dobrze pamietam do 30s było u Heńka całkiem przyzwoicie. Nawet dzisiaj jak ma GP-DX, pisał, że przy 60s część ekspozycji była do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokarz mi kolego tak sztywny i nowy monyaż w tej cenie  :Salut:  przypomne ze uprowadza on ogniskową 800MM 20cm teleskopu :szczerbaty:

 

ależ proszę bardzo i to znacznie taniej niż soligor masz eq3-2 w DO:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...70f86dbe1c6e8ec

 

a dokładając zaledwie 250 zł więcej niz soligor masz już klasę EQ-5

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...70f86dbe1c6e8ec

 

A 30 sekund na 800mm to żaden wyczyn. Chyba wszystkie takie ekspozycje wychodzą mi nieporuszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co to za wyzalazki :szczerbaty: przyznam sie ze niewidziałem ich noale niewiem czy ten pierwszy jest lepszy od soligora <_<:szczerbaty: poza tym piorun wie co za firma produkuje ten szit :szczerbaty:

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soligor ma fatalny statyw i 80% jakichkolwiek luzow pochodzi wlasnie od niego. Sama glowica bezposrednio po zakupie wymaga regulacji blokow slimacznic i po tym zabiegu montaz sprawuje sie naprawde dobrze i praktycznie nie ma wyczuwalnych luzow. EQ2-3 to montaz slabszy od Soligora, odpowiednikiem Soligora jest EQ4, bardzo ciezki do zdobycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ2-3 to montaz slabszy od Soligora, odpowiednikiem Soligora jest EQ4, bardzo ciezki do zdobycia.

 

nooo, ciekawe na jakiej podstawie tak twierdzisz. według mnie lepszy jest eq3-2., a soligor to nie jest żaden eq4

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, ciekawe na jakiej podstawie tak twierdzisz. według mnie lepszy jest eq3-2., a soligor to nie jest żaden eq4

 

Skoro tak twierdzisz to moze sam podeprzesz sie jakimis "podstawami", ja to wiem bo Soligora mialem a EQ2-3 mialem w rekach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podasz jakieś szczegóły w czym soligor jest lepszy, bo z tego co widzę w eq3-2 jest możliwość podłączenia napędu w obu osiach czego nie ma w soligorze, oraz jest wygodniejsze ustawianie monta na biegun, nie zauważyłeś tego trzymając go w rękach?

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podasz jakieś szczegóły w czym soligor jest lepszy, bo z tego co widzę w eq3-2 jest możliwość podłączenia napędu w obu osiach czego nie ma w soligorze, oraz jest wygodniejsze ustawianie monta na biegun, nie zauważyłeś tego trzymając go w rękach?

 

Zdecydujcie sie zanim sie pobijecie. Jeden mowi o EQ2-3 a drugi o EQ3-2... :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie Soligor jest wg, bardzo dobry, po wymianie nóg statywu :rolleyes: a józ napewno jest lepszy od EQ3-2 mówił tak pewnien w zasadzie najlepszy specjalista od sprzetu i nie tylko na tym forum :Salut: którego józ niema niestety z nami :szczerbaty: poza tym kolega trzymał w rekach EQ3-2 i miał soligora wiec po co sie tu spierać jest lepszy i koniec :Salut:

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytoczyłem merytoryczne argumenty, a skoro Ty ich nie potrafisz takich przytoczyć więc widać od razu że soligor jest po prostu gorszy.

A z tym "najlepszym specjalistą od sprzętu" do dałes do pieca, nie ma co. :ha:

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Mitek zlituj sie z tymi błędami ortograficznym bo czytać tego nie idzie <_<

żeby tak napisać "jóż" albo " gura" :Boink::Boink:

W ten sposób Twoje argumenty nigdy nie będą miały odpowiedniego wydźwieku. :ha:

 

Zamiast posądzać innych o złośliwość lepiej byś popracował ze słownikiem!!!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym, wlasnie dlatego ta emotka,  :ha:

 

Oglądałem wielokrotnie na sklepie u Janusza i macałem sobie teleskopy Soligora i tak samo potwierdzam ze głowice mają solidne podobne do CG-4 ale ich statywy są za delikatne i do poważniejszych zastosowań zdecywanie warto je wymienić na drewniane Teodolitowce B)

 

ps. Śmiej się śmiej Adamie :blink: ale przy twoim doświadczeniu i wiedzy o teleskopach i montażach w porównaniu z Januszem to w jego warsztacie mógłbyś co najwyżej po piwo skakać po fajerancie i to dla jego tokarza :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wielokrotnie na sklepie u Janusza i macałem sobie teleskopy Soligora i tak samo potwierdzam ze głowice mają solidne podobne do CG-4 ale ich statywy są za delikatne i do poważniejszych zastosowań zdecywanie warto je wymienić na drewniane Teodolitowce B)

 

Nie wątpę w to co powyżej napisałeś, ale to nie zmienia faktu że pomijasz oczywiste wady soligora która stawiają go na przegranej pozycji w porównaniu do EQ3-2.

Sposób Twojej wypowiedzi jest bardzo podobny do marketingu Janusza P. powiem głośno zalety, a wady pominę.

Montaż CG4 wygląda tak samo jak EQ3-2. Wierzę w to co powiedziałeś że jakość głowicy jest podobna, ale funkcjonalnie soligor jest z tyłu. Jeszcze raz powtórzę: montaż soligora nie ma możliwości podłączenia napędu w obu osiach i ma utrudnione ustawianie na biegun, umiecie powalczyć z tymi argumentami ?

a już na przykładzie andee-go widać że nie wystarczy trzymać coś w rękach, trzeba trzymać ze zrozumieniem.

 

ps. Śmiej się śmiej Adamie  :blink:  ale przy twoim doświadczeniu i wiedzy o teleskopach i montażach w porównaniu z Januszem to w jego warsztacie mógłbyś co najwyżej po piwo skakać po fajerancie i to dla jego tokarza :ha:

 

Tymi osobistymi uwagami wiele straciłeś w moich oczach. Zauważ że nie neguje ogromnej wiedzy Janusza tylko jego naginanie prawdy do swoich interesów. Zważywszy na twoją podobną "uczciwość" w wypowiedziach, po piwo mógłbyś skakać chyba każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochu nam sie zeszlo z dyskusji o montazach na dyskusje o recznikach i skakaniu po piwo. :kwasny:

 

Wiec moze wrocmy do sedna. Pytanie:

 

Czy warto dolozyc troche do montazu Soligora (ktorego widac np. tu http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...roducts_id=320) i zainwestowac w astroview (ktorego mamy np. tu: http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...roducts_id=108) Roznica to ok. 300pln.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to chyba jeden grzyb :szczerbaty:

 

Odezwał się ten od ręczników w łazience Astrokraka i jak zwykle zero wiedzy o montażach, lepiej wracaj do prania. <_<

Hans, astroview to taki eq3-2 ma te same cechy lepsze od soligora które wymieniłem. A na pytanie czy warto to juz sam musisz sobie odpowiedzieć. Moim zdaniem warto tylko wtedy jeśli w grę wchodzi foto DS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.