Skocz do zawartości

TĘCZA W KRAKOWIE


}AURORA{

Rekomendowane odpowiedzi

??? :Boink:

sam chciałbym to wiedzieć

16mm najlepiej mi pasowało do ujęcia całości zjawiska

 

a tu wykonane obiektywem ultrasonic z zoomem 28-90

 

Bo np. matryca w 300D jest jak wiadomo mniejsza od standardowej klatki filmu, i dlatego ogniskową musimy pomnożyć przez 1.6 aby się dowiedzieć jakie będzie faktyczne odwzorowanie.

Czyli np. MTO + 300D daje zdjęcia o takim polu jakbyś robił ogniskową 1600 a nie 1000.

Ciekawy jestem jaki ma mnożnik twój Canon. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was widział POTRÓJNY łuk?

Raz jeden w Lublinie mi się trafił :)

Widmo rzędu zerowego było wtedy.... jak z landszaftu, taki kontrast i nasycenie, rząd I - przypominał taką jak najczęściej obserwujemy (oczywiście kolejność barw odwrotna) a II rząd - wymagał wytężenia wzroku, mniej więcej tak jak najczęściej tęcza wtórna tego wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus, a gdzie był ten trzeci łuk? Z tego co wiem potrójne tęcze nie istnieją. Po prostu nie ma takiej fizycznej możliwości. Może jasne łuki nadliczbowe głównej tęczy wziąłeś za trzeci łuk?

Pamiętam, że już kiedyś o tym wspominałeś i też mi się to wtedy nie zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus, a gdzie był ten trzeci łuk? Z tego co wiem potrójne tęcze nie istnieją. Po prostu nie ma takiej fizycznej możliwości. Może jasne łuki nadliczbowe głównej tęczy wziąłeś za trzeci łuk?

Pamiętam, że już kiedyś o tym wspominałeś i też mi się to wtedy nie zgadzało.

 

A mi sie raz udalo uchwycic tecze PRZED obiektem ziemskim! :banan:

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś widziałem wichurę która łamała drzewa a gałęziami miąchała daleko,daleko!

toważyszyła jej chmura pyłu i błota , wyglądała już z daleka jak małe tornado.

kiedy była odemnie jakieś 300 metrów , zamurowało mnie po czym...

zwiałem

 

i na przyszłość wolałbym to obserwować z bezpiecznej odległości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Godzinę temu nad Białymstokiem popadało i ukazała się wspaniała tęcza. Szkoda, że sceneria niezbyt ładna, aż prosi się o ładne oświetlone drzewo :)

 

 

Tęcza

20 maj 2006 r. (19:23:05 do 19:24:34 CEST)

 

5060776c7fa0625fm.jpg 290639e332ee1b26m.jpg d8664a55d7a4a2d8m.jpg 6f81c5e791fa324bm.jpg

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Ło jejciu, teraz to i ja prawie uwierzyłem :szczerbaty:

 

Wczoraj u mnie miałem tęczę - tak szerokiego łuku i tak żywych barw w życiu jeszcze nie widziałem! Tylko qrcze aparatu pod ręką nie było :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.