Skocz do zawartości
  • 0

AZ - EQ 5 PRO POMOCY!!!


Robson_g

Pytanie

Cześć,

od rana nie mogę sobie poradzić z połączeniem montażu z laptopem.

Nie wiem, czy nie ma to związku z tym, że ostatniej nocy kończąc sesję, wyłączyłem laptopa w momencie kiedy montaż jeszcze pracował.

Próbuję połączyć się za pomocą kabla USB (od zawsze). Niestety od dziś, w momencie połączenia pojawia się okienko EQMOD, tylko na ułamek sekundy i zaraz znika.

Próbowałem wielu opcji, ale montażu nie udało mi się połączyć.

W ustawieniach EQMOD próbowałem zaznaczyć prawidłowy port USB, ale nie chce go przyjąć. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 godzin temu, yui1 napisał:

Niestety konwertery rs232/usb od Prolific mają tendencję do wykrzaczania się i gubienia portu. Używałem takich z heq5 i każde podłączenie do usb przypisywało inny port, który to trzeba za każdym razem zmienić w EQmodzie (nie wspominając już o notorycznym reinstalowaniu sterowników). U mnie rozwiązaniem był konwerter od MOXY. Raz zainstalowany sterownik pozwala przypisać port na stałe. Urządzenie pozwala wyzbyć się myśli "ruszy, nie ruszy" i cieszyć się niezawodną pracą (sprawdzone również na RoboFocusie i iOptronie CEM25P). Minus jest taki, że w porównaniu z tańszymi konwerterami, za ten trzeba zapłacić ok 170 zeta + kabelek RJ-DB9. Aczkolwiek uważam, że święty spokój w pogodną noc jest warty tej ceny :)

A czy mógłbyś pokazać to urządzenie ?

Poprosiłbym o link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, kudi145 napisał:

A może prościej zrobić bezprzewodowo po bluetooth ? Szybko łatwo i przyjemnie 

A gdzie dostanę taki adapter?

Obawiam się w przypadku AZ EQ 5 PRO, takiej opcji nie ma.

Edytowane przez Robson_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, apolkowski napisał:

Bardzo dziękuję, ale ja dalej nie rozumiem. Tutaj chyba obnaża się moja głęboka niewiedza z zakresu takich elektronicznych zagwozdek.

Jeszcze raz. Ja teraz podłączam montaż do laptopa zwykłym kablem USB, tak jakbym podłączał np mysz do laptopa.

Chciałbym teraz połączyć montaż z laptopem bezprzewodowo poprzez BL.

Czy ten adapter mi w tym pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
56 minut temu, Robson_g napisał:

Bardzo dziękuję, ale ja dalej nie rozumiem. Tutaj chyba obnaża się moja głęboka niewiedza z zakresu takich elektronicznych zagwozdek.

Jeszcze raz. Ja teraz podłączam montaż do laptopa zwykłym kablem USB, tak jakbym podłączał np mysz do laptopa.

Chciałbym teraz połączyć montaż z laptopem bezprzewodowo poprzez BL.

Czy ten adapter mi w tym pomoże?

No właśnie zły link mi się wkleił. Miał być adapter BT, a link był do adaptera USB. Zanim go usnąłem, już go przeczytałeś.

Przepraszam za zamieszanie.

Ten adapter jest przeznaczony do montaży, które nie mają wbudowanego USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, apolkowski napisał:

No właśnie zły link mi się wkleił. Miał być adapter BT, a link był do adaptera USB. Zanim go usnąłem, już go przeczytałeś.

Przepraszam za zamieszanie.

Ten adapter jest przeznaczony do montaży, które nie mają wbudowanego USB. 

Żadne zamieszanie. Próbujemy przecież ogarnąć komunikację AZ EQ 5 z laptopem przez BT :).

Jakoś mało informacji na ten temat w sieci. Niepokoi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Robson_g napisał:

A gdzie dostanę taki adapter?

Obawiam się w przypadku AZ EQ 5 PRO, takiej opcji nie ma.

Ja mam taki wynalazek:

https://astro-gadget.net/gadgets/wifi-adapters/eqdirfi-wifi-adapter

Działa nie przez BT, tylko przez wifi (w sensie - urządzonko wystawia swoją sieć); miałem kiedyś taki na BT, ale coś z nim było nie tak i nie szło się połączyć.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Robson_g napisał:

A gdzie dostanę taki adapter?

Obawiam się w przypadku AZ EQ 5 PRO, takiej opcji nie ma.

AZEQ5,  AZEQ6 czy HEQ5 mają złącze RJ45 więc wystarczy polutować zgodnie z tym schematem http://eq-mod.sourceforge.net/eqdirect2.htm

Ja kupiłem https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowy-modul-bluetooth-bt-2-0-arduino-rpi-10888072477?snapshot=MjAyMi0wNC0wNVQxMDo1ODoyNi43NzFaO2J1eWVyOzM1ZDJhMTEyMzQ4MjI2YzA5OGQxYmE0ZGMyOWFmZGNlMTM3YTllYzZmYjU2YTMwNDNmNmQ3MDhkNGY2NzVkMDQ%3D do tego oczywiście stabilizator LM7805 oraz kawałek kabla internetowego. Wszystko zabezpieczyłem klejem na gorąco. Działa bez najmniejszego problemu, nie zapomnij tylko nadać PIN do bluetooth bo brak może utrudnić życie :P

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.