Skocz do zawartości

Jaki jest Wasz ulubiony region nieba? - ankieta


Jaki jest Wasz ulubiony region nieba? - ankieta  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest Wasz ulubiony region nieba? (Gwiazdozbiory) :)

    • Okołobiegunowy (Cefeusz, Mała Niedźwiedzica, Wielka Niedźwiedzica, Kasjopeja, Smok, Żyrafa)
    • Wiosenny (Hydra, Kruk, Lew, Panna, Psy Gończe, Puchar, Waga, Warkocz Bereniki, Wolarz)
    • Letni (Delfin, Korona Północna, Koziorożec, Lisek, Lutnia, Łabędź,Orzeł, Skorpion, Strzała, Strzelec, Tarcza, Wąż, Wężownik)
    • Jesienny (Andromeda, Baran, Jaszczurka, Pegaz, Perseusz, Ryby, Trójkąt, Wieloryb, Wodnik, Źrebię)
    • Zimowy (Bliźnięta, Byk, Jednorożec, Mały Pies, Orion, Rufa, Erydan, Wielki Pies, Woźnica, Zając)


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Mc ślimack napisał:

Chyba każda pora roku przynosi coś czego wyczekujemy na nocnym niebie - dlatego tym razem wstrzymam się od głosu.

Osobiście to zazdroszczę tym po drugiej stronie równika ?

Można zaznaczyć wszystko :)

Tak, bardzo chciałabym zobaczyć kiedyś niebo południowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie mi balkon sięga... :D az 50-210, elewacja 10-40. Kolejne mieszkanie będzie z porządnym tarasem i odsłoniętą większością nieba. Najbardziej staram się chyba nasycić skorpionem i okolicami bo po przeprowadzce dzień polarny mocno utrudni mi obserwacje tego fragmentu. Bardziej celuję w konkretne, niewielkie obiekty jak galaktyki, mgławice planetarne i gromady kuliste, dlatego o niebie myślę tymi obiektami właśnie i miesiącami, w których się pojawiają, a nie gwiazdozbiorami. Pyły rozległe na wiele stopni i gromady otwarte jakoś mnie nie kręcą...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wypowiem... :D

Ogólnie całe niebo jest piękne ale chyba największy sentyment mam do zimowych/letnich gwiazdozbiorów, bo tam zaczynałam swoją przygodę z gwiazdami. Ile ja przesiedziałam nad tymi rejonami... Ostatnio również jesienne konstelacje - Andromeda, Pegaz, Kasjopeja a ostatnio zwłaszcza Perseusz ;)

 

 

Edytowane przez Milena Niemczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.