Skocz do zawartości
  • 0

Jaki Barlow ok 2x ?


seele

Pytanie

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mój Q-Barlow miał dwa zasadnicze problemy. Zbyt płytko osadzoną soczewkę od spodu oraz zbyt dużą tulejkę i okulary w nim latały ;)  Bezprecedensowo najlepszym optycznie barlowem ze średnio lepszej półki jest Celestron X-Cell. Porównywałem go przy dobrym seeingu z GSO ED 2x, Q Barlowem i małym GSO 2,5x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potwierdzam, Celestron X-Cell to bardzo dobry model. Mam 3x, więc chyba 2x powinien być tak samo dobry. Swoje doświadczenie opieram nie tylko na tym modelu, miałem praktycznie wszystkie modele dostępne na rynku, od tych pro, po te najgorsze. Więc mam porównanie co do jakości. Zresztą, wszystkie moje fotki, w tym roku, są robione z użyciem Barlowa Celestron X-Cell 3x. Dodam, że jest też bardzo dobrze wykonany i wyczerniony w środku lepiej od Powermate!

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem kiedyś okazję porównywać 3 barlowy - dwie sztuki GSO ED 2X (pożyczone od ś.p. Franka) miały różne kolory powłok antyodblaskowych oraz 2 calowego Soligora - podobnej konstrukcji w 2 calowej oprawie. Stary Soligor wygrał z dwucalowymi GSO na Łysym kontrastem i subiektywnie ciut lepszą ostrością. Z Esów używałem 1,25 x3 tzw. focal extendera (nie zmienia krotności mimo różnego ulokowania w torze optycznym - np. przed kątówką czy za... jest tyle samo) bardzo dobrze go oceniam, teraz poluję na wersję 3x ale w wersji 2 cale, żeby wkręcić w nos kątówki... ale póki co brak w sklepach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi...

Mam 2 Barlowy 2x i 3x. Potrzebuję je bardziej do kamerki niż do okularów. 2x jest trochę kiepski, a 3x lepszy ale to trochę za dużo dlatego chciał bym kupić lepszą "dwójkę".

Zainteresowała mnie możliwość zmiany powiększeń w tym Q-Barlow bo może się to przydać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Baader nie ma chyba gwintu filtrowego o ile się nie mylę. I tu pytanie jaki wpływ ma stosowanie filtra wewnątrz barlowa w porównaniu do montażu na zewnątrz? Wydaje mi się że filtr wewnątrz powoduje kaskadę wewnętrznych odbić w układzie filtr Barlow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Q- barlow , x2,25/x1,3

zaleta-zmienna krotność,po wykręceniu soczewki -niestety ,wtedy  nie  pasuje do wszystkich okularów,zbyt wysoka tulejka a gwint nisko,

nie można wkręcić.( z tego co pamiętam)

mój egzemplarz tego barlowa,dostałem kiedyś za darmo przy zakupie zooma baader -

wg mojej opinii -optycznie bardzo dobry -mechanicznie fatalnie skonstruowany.

Soczewka na dole wystaje poza tulejkę -aż prosi się o porysowanie,jeśli się zapomni i położy normalnie na stole chociażby-oprócz tego żle zwymiarowana tuleja-okulary miały luz -konieczne było wyklejenie taśmą teflonową.

ostatecznie również za darmo dołożyłem w prezencie -przy jakiejś sprzedaży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.