Skocz do zawartości

Przebiegunowanie Ziemi


Rekomendowane odpowiedzi

Przebiegunowienie, o którym się mówi to zamiana biegunów magnetycznych, a nie geograficznych. Nie wiem, co ma pole magnetyczne do tych "sił odśrodkowych", o których wspomina przedmówca. Co do samych sił i "prostych obliczeń", to przyznam, że takich dziwolągów, to dawno nie widziałem. Siłę wyraża się w niutonach, czyli kg*m/s^2, a u inżyniera Jacka mamy jakieś km3 x (km/s)2/km. Dodatkowo same przekształcenia są jakieś dziwne np. "4km3 x (20)2 / 6378km = 1000[km3 x (km/s)2/km]". Lewa strona tej równości to 4*400/6378 km3/km = 0.25 km3/km, co nijak ma się do tego, co znajduje się po stronie prawej.

 

Może i uczeń szkoły podstawowej może tak liczyć, ale do gimnazjum, to chyba nie zda.

 

paskud z ciebie Radku,delykatnie trzeba,bez bybulke

 

oblicznia,nikt niebyl tak "obliczany" jak Einstein,puzniej sie wstydzono ...

identycznie z Sorboné - niewspomina sie tych profesorow ktorzy w majestacie

uczelni J.Verne "obliczali",ze wichrzyciel,deprawator mlodziezy itp.-

- jak to mozliwe ze "statki ciezsze od powietrza lataja?ze podroze na ksiezyc?"

 

wracajac do rachunkow (nie sumienia) w latach ´60tych w USA na krotko w periodykach

naukowych pisano o pewnym mlodziencu twierdzacym ; "mimo ze Einstain wyprowadzil

ludzkosc w kosmos to swoja teoria wzglednosci zamknol wrota do podrozy niedzygalaktycznych"

 

dzisiaj analizujac te teorie wydaje sie byc pewnym , ze ow mlodzian miau racje

pytanie; ow mlodzian zniknol z stron wszelkich periodykow,czy niemial racji ?

i dlatego przepadl,czy tez jego teoria okazala sie byc trafniejsza a takich

naukowcow wladze danego kraju chronia by chronic wiedze przed potencjalnym wrogiem

 

zapomnialem nawet jak sie ow rewolucjonista nazywal,czy ktos z was ma

jakas wiedze w tej materi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachęte.

 

 

"...Niedawno odkryta planeta karłowa - Sedna - ma wyjątkowo wydłużoną i niezwykłą orbitę. Sedna jest jednym z najdalszych obiektów Układu Słonecznego jaki obserwowano a jej orbita w najbliższym Słońcu punkcie - peryhelium - zbliża ją do centrum Układu Słonecznego na 76 j.a. W aphelium Sedna oddala się od Słońca na 975 j.a. Sedna okrąża Słońce w ciągu około 10,5 - 12 tysięcy lat. Odkrywca Sedny - Mike Brown z Caltech zauważa na łamach magazynu Discover, że kształt jej orbity nie ma sensu..."

 

 

 

 

 

Sorki za post pod postem, ale guestem nie można edytować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paskud z ciebie Radku,delykatnie trzeba,bez bybulke

 

oblicznia,nikt niebyl tak "obliczany" jak Einstein,puzniej sie wstydzono ...

 

Przyznam szczerze, że masz racją - facjatę mam poniżej średniej krajowej. Od piątego słowa Twojej wypowiedzi już niewiele rozumiem, a pisownia niektórych słów (np. "puzniej") mnie zadziwia. Nie bardzo wiem, jakie masz zarzuty wobec mnie, albo mojego toku rozumowania. Jeśli masz coś przeciwko obliczeniom, to powinieneś zauważyć, że to jacek zaczął je stosować. Nieudolnie, o czym napisałem w poprzednim poście, ale jak widzę, to ja Ci się nie podobam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że masz racją - facjatę mam poniżej średniej krajowej. Od piątego słowa Twojej wypowiedzi już niewiele rozumiem, a pisownia niektórych słów (np. "puzniej") mnie zadziwia. Nie bardzo wiem, jakie masz zarzuty wobec mnie, albo mojego toku rozumowania. Jeśli masz coś przeciwko obliczeniom, to powinieneś zauważyć, że to jacek zaczął je stosować. Nieudolnie, o czym napisałem w poprzednim poście, ale jak widzę, to ja Ci się nie podobam.

 

 

Przepraszam Radku,moje metafory niesa latwe do zrozumienia,po jakims czasie nawet mnie trudno

 

diabli mnie czasami biora gdy na dowody usmieszkami sie reaguje,a na bzdety bez jakich kolwiek

dowodow nabozne maski tworzy :compress:

 

chodzi o to ze niema sensu zaprzeczac naturze,przebiegunowania sa rownie naturalne jak

wschody/zachody slonca, tylko jaki wplyw na planete/atmosfere takowe przebiegunowanie

miec bedzie

 

miau-to moje osobiste mial,tylko mniej mial´kie :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diabli mnie czasami biora gdy na dowody usmieszkami sie reaguje,a na bzdety bez jakich kolwiek

dowodow nabozne maski tworzy :compress:

 

chodzi o to ze niema sensu zaprzeczac naturze,przebiegunowania sa rownie naturalne jak

wschody/zachody slonca, tylko jaki wplyw na planete/atmosfere takowe przebiegunowanie

miec bedzie

a mnie diabli biorą jak ludzie piszą do mnie z jawnym lekceważeniem

i nie chodzi mi tylko o infantylną formę ale przede wszystkim treść. Nikt tu nie zaprzecza zmianie biegunów magnetycznych. Było ich w historii Ziemi wiele i pewnie jeszcze wiele będzie więc z kim polemizujesz? ... bo moim zdaniem coś sobie ubzdurałeś

nie ma natomiast żadnych dowodów na zmianę osi rotacji Ziemi, a już żeby nastąpił obrót o 180o praktycznie nie ma żadnych szans. Istnieje znacznie więcej możliwości przestawienia osi obrotu przez przypadkowe uderzenie ciała niebieskiego niż zamiana biegunów miejscami. Gdyby do tego doszło to kąt przestawienia byłby zapewne inny, a do tego powstała by spora precesja

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie diabli biorą jak ludzie piszą do mnie z jawnym lekceważeniem

i nie chodzi mi tylko o infantylną formę ale przede wszystkim treść. Nikt tu nie zaprzecza zmianie biegunów magnetycznych. Było ich w historii Ziemi wiele i pewnie jeszcze wiele będzie więc z kim polemizujesz? ... bo moim zdaniem coś sobie ubzdurałeś

nie ma natomiast żadnych dowodów na zmianę osi rotacji Ziemi, a już żeby nastąpił obrót o 180o praktycznie nie ma żadnych szans. Istnieje znacznie więcej możliwości przestawienia osi obrotu przez przypadkowe uderzenie ciała niebieskiego niż zamiana biegunów miejscami. Gdyby do tego doszło to kąt przestawienia byłby zapewne inny, a do tego powstała by spora precesja

 

pozdrawiam

 

 

Astronomia (radio) to nowosc dla mnie,w 2005 roku przyssalem sie do SETI (S.Africa)

od 00:00 do 06:00 moj comp jest do dyspozycji profesjonalistow,czasami jakis ciekawy

mail z SETI dostane (jak wiekszosc) kilka astrofoto,no i chce sie dowiedziec wiecej

w ludzkim jezyku,czytam uwaznie to forum. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Guest_dwatriczetyrje

No nareszcie jakaś wnosząca coś wiadomość. Przy okazji bardzo by było źle gdybyśmy stracili mozliwość czytania Twoich - nareszcie merytorycznie cennych wiadomości. Wyrażam tę obawę, bo ujawniłeś, że Twój comp jest podpięty na stałe. To oznacza, ze możesz mieć stały IP. Otóż to forum stworzyli profesjonaliści. I tak sie składa, że potrafią zablokowac na stałe wejścia z określonego IP na AF. Lojalnie uprzedzili o tym w regulaminie. Dlatego nie przesadzaj z jakimiś przesadnymi żartami lub nonszalancją i zanadto naprędce (przez to chaotycznymi i bez znaczenia) pisanymi zdaniami. Cieszę się, że zaczynasz zrozumialej i zborniej pisać.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".. nie ma natomiast żadnych dowodów na zmianę osi rotacji Ziemi, a już żeby nastąpił obrót o 180o praktycznie nie ma żadnych szans" ...

 

to jest wlasnie to czego oczekuja fantasci apokalipsy,ze ziemia "stanie" by

wznowic rotacje w przeciwnym kierunku,na czas jakis ziemia przestanie rotowac

i w tym upatruje sie apokalipsy,czesc atmosfery uleci w kosmos (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinie, błagamy, pisząc swoje posty używaj języka polskiego w normalnej postaci. Jezyk pokemoński typu: boSHHHeee (to nie do Ciebie, to przykład) i miau, zostaw na fora typu Onet.

Z góry dziękuję za zrozumienie.

 

Drodzy "Sawes1" i inni forumowicze

wasze forum jest waznym zrodlem

mojej wiedzy astronomicznej

 

od dzisiaj do 20-12-2012 roku bede jedynie

czytal i uczyl sie od was

 

jezeli w grudniu 2012 roku niebedzie

przebiegunowania ziemi,wpisze sie

wtedy pod wlasciwym nickname "Osiol"

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej deklaracji może Pan spokojnie zamiast "miau miau" mówić "iaaa iaaa". Przebiegunowanie magnetyczne to niestety proces który trwa, coś konkretnego go poprzedza i coś konkretnego dzieje się po nim. Zapraszam kilka postów wyżej. Niestety nie sa to założenia, a wiedza oparta na całkiem przyzwoitych dowodach geologicznych.

 

Proszę sobie "pogooglować" za hasłem "Lowrie" lub "ferromagnetic+sediments" tylko please po uniwersytetach, a nie stronkach domowych o proroctwie oriona.

 

A jak już nastąpi zrozumienie ile trwa mechanizm przebiegunowania, ile trwają objawy go poprzedzające, prosze sobie porównać właśnie zdobytą wiedzę z ogólnodostępnymi statystykami geologicznymi (uwaga podpowiedź, prosze szukać statystyk z zakresu zmian natężenia pola geomagnetycznego.)

 

Iaaa, ups sorry, miało być pozdrawiam.

 

shrek2galeria048_300_osiol.jpeg

grafika z http://i.wp.pl/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinie, jeśli już wspomniałeś o przebiegunowaniu, to brnijmy dalej. Na rok 2012 jest też przewidziane zakrycie przez Słońce jądra naszej galaktyki. "Wielcy uczeni" twierdzą, iż czarna dziura znajdująca się w jej centrum wysyła życiodajne promieniowanie, a jej zakrycie przez Słońce spowoduje kataklizm przynajmniej na poziomie filmu "2012". Czy powinienem już zacząć się martwić? A może skorzystasz z mojej propozycji zawartej w innym wątku? Żebyś nie szukał: Płacę 50 000 zł od ręki i kupuję Twoje mieszkanie. Akt własności obowiązuje od 22.12.2012 r. Zgadzasz się? W końcu po 12. nie będzie niczego. Co Ci zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..,moje metafory niesa latwe do zrozumienia,po jakims czasie nawet mnie trudno...

Oj, nie są, nie są.

Jeśli nawet Tobie trudno, to co dopiero nam?

 

Edit:

A ten Sawes to koniecznie próbuje ubić jakiś interes.

Pewnie chce się odkuć za te 5ooo$ na które go rąbnęła niejaka Sylwia:

http://astro-forum.o...=1entry352269

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. w drodze wyjatku,jezeli o moj polski jezyk chodzi

mowie i pisze jak Babcia mnie nauczyla-rodzice niemowia

po polsku,moja "matura" z jezyka polskiego to pl.jezyczne

fora

 

mieszkania niemam lecz chate,jak na szwedzkie warunki

dosc przyzwoita ..,chyba ubije interes z jakims

niepoprawnym optymista-najpuzniej w mayu musze zaplacic

za dzialke w gorach smoczysz,narazie militer namiot

postawie,puzniej ew.chate murowanom ,o !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. w drodze wyjatku,jezeli o moj polski jezyk chodzi

mowie i pisze jak Babcia mnie nauczyla-...

mayu musze zaplacic

za dzialke w gorach smoczysz,narazie militer namiot

postawie,puzniej ew.chate murowanom ,o !

 

Odinie,

jeśli jakimś cudem to co piszesz jest prawdą (a wszystko wskazuje, że nie jest), to zarejestruj się na Forum, elegancko przedstaw w działe "Nowi użytkownicy" i pisuj na poważne tematy poważnie. Na tematy mniej poważne reaguj z humorem, tak jak wiekszość z nas. Co Ty na to? Jesteś normalnym człowiekiem czy trollem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinie,

jeśli jakimś cudem to co piszesz jest prawdą (a wszystko wskazuje, że nie jest), to zarejestruj się na Forum, elegancko przedstaw w działe "Nowi użytkownicy" i pisuj na poważne tematy poważnie. Na tematy mniej poważne reaguj z humorem, tak jak wiekszość z nas. Co Ty na to? Jesteś normalnym człowiekiem czy trollem?

 

 

Dzieki Janko,ja tez niebardzo wierze w koniec swiata ,w kaledarzu Mayow

niema o tym wzmianki,wersje katastroficzne to wizje Nostardamusa i jemu

podobnych

to co jest ciekawe,dlaczego skonczyli pisanie kaledarza na 2012 roku

czyzby bylo to przypomnieniem dla potomnych,ze bedzie to koniec

jednej z er (?) i poczatkiem nastepnej ?

 

wczoraj na Tele5 widzialem film o podobnej tematyce,zauwazylem ze coraz

wiecej filmow o tej tematyce sie robi,dlaczego ?

 

 

nastepna sprawa,w przeciagu ~50u lat ludzkosc zrobila wiekszy postep niz

nasi poprzednicy w ciagu 5 000 lat , czyzby ludzkosc stala sie tak nagle

super inteligentna bez jakiejkolwiek pomocy ?

 

Teleskopy;

 

kilka lat temu z katalogu pewnej firmy na Taiwan´ie kupowalem elektronike

byly tam (w katalogu firmy) rowniez teleskopy , czy mam poszukac tego

katalogu ? pytam sie gdyz widzialem podtematy o kupnie lub budowie

teleskopow

moge jedynie potwierdzic ze elektronika ktora kupilem jest super kwalifikacja

moze teleskopy tez dobrze zrobione zostaly (?)

na pn.europy optyczne podgladanie kosmosu niema wiekszego sensu - czesto chmury

i poswiata z miast , ja podgladam to co z Hubble no i foto zrobione przez komputery

z obserwacji radio teleskopow

 

od 5u lat mam b.duzo czasu i stad moje zainteresowanie,uwazam ze sa mniej

idiotyczne niz karmienie kaczek w parkowym bajorku lub zbieraniu znaczkow

na tym forum moge sie czegos nowego dowiedziec/nauczyc.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, mam małe pytanie. Na początku chciałem zaznaczyć, że przez bardzo długo nie interesowały mnie w ogóle wiadomości na temat 2012, a już po obejrzeniu filmu 2012, jak słyszałem tą datę, to mnie na wymioty brało (to pewnie skutek niesamowicie ambitnej produkcji).

Jednak, oglądając Discovery, natrafiłem na ciekawy dokument. Film był o polu magnetycznym ziemi. Głównie o tym jak powstaje, jakie funkcje spełnia itd. , ciekawy film. Tak w połowie filmu, jakiś profesor rzucił datę 2012, zdziwiło mnie to trochę. Następnie podał parę faktów, które zamieniły moje mdłości związane z tą datą, na zainteresowanie.

 

1.

2012, to data kolejnego przebiegunowania słońca. Na słońcu, w czasie przebiegunowania, powstają burze słoneczne, i znacznie wzrasta promieniowanie.

 

2.

Promieniowanie to, jest w stanie uszkodzić urządzenia elektryczne. Podczas ostatniego przebiegunowania słońca 9 lat temu, została uszkodzona przesyłowe sieci energetyczne w kanadzie, no i przez jakiś czas duża część kanady była bez prądu.

 

3.

Ziemię przed tym promieniowaniem chroni pole magnetyczne (dlatego właśnie było o tym promieniowaniu w tym filmie)

 

4.

Od kilkudziesięciu lat, pole magnetyczne ziemi drastycznie maleje, co może mieć związek z rozpoczęciem się przebiegunowania na ziemi, ale jeśli tak jest, to to przebiegunowanie będzie trwać kilkadziesiąt to kilkuset lat.

 

No i teraz moje wnioski z tych informacji:

Skoro już 9 lat temu, mieliśmy tak niski poziom pola magnetycznego, że promieniowanie słoneczne uszkodziło linie przesyłowe w kanadzie, to wydaje mi się, że w 2012 może jednak coś się stać. Promieniowanie słoneczne może uszkodzić spora część urządzeń elektronicznych. Wczoraj słuchałem w radiu tokfm wywiadu z gościem który wprowadzał w Polsce internet, jednym z ostatnich pytań było: Jak pan widzi rozwój internetu? Na co koleś odpowiedział: Według NASA na początku 2013 roku internet zniknie, ponieważ przestaną działać urządzenia elektroniczne. Nie podał szczegółów.

Jestem inżynierem elektrykiem, ze specjalizacją „sterowanie w elektrowniach”, no i z przykrością muszę stwierdzić, że elektronika sterująca w elektrowniach, to nie statki kosmiczne, nie ma zabezpieczeń przed promieniowaniem.

Moja pesymistyczna wizja 2012 jest taka, że zostaniemy odcięci od energii elektrycznej i to na długo, co może mieć bardzo drastyczne skutki na początku. Może zginąć dużo osób, pewnie zapanuje anarchia (wyobraźcie sobie, zero prądu, zero informacji co się stało, nikt nie wygłosi żadnego orędzia do narodu :), bo nie będzie miał gdzie go wygłosić). Patrząc na dzisiejsze elity rządzące światem, może to wyjść na dobre ludzkości.

 

Oceniajcie, krytykujcie, poprawiajcie. (Z racji, że, jak pisałem na początku, nie interesowałem się tematyką 2012, mogły mnie ominąć artykuły, wypowiedzi, obalające moją teorię. Jeśli tak, to podajcie linki)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guest_Mikkk_ brednie brednie i jeszcze raz brednie.

 

W czasie ostatniego maksimum słonecznego które było 9 lat temu uszkodziła się elektryka w Kanadzie, to samo było w wcześniej. Te zjawiska powtarzają się regularnie co 11 lat. W Polsce jedynym tego przejawem będą zorze polarne. Ten cały 2012 wymyślili ludzie który chcą zarobić, wmawiają nam że niby coś tam w nas uderzy czy coś tylko po to żeby ciemni ludzie wpłacili im kapuchę za to ze niby oni tylko wiedzą jak się przed tym ochronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgadzam się, żadna z teorii do mnie nie przemawiała, i masz racje, dużo ludzi chce na tym zarobić. Tylko że NASA, (tak mi się wydaje) raczej nie należy do takiej organizacji. Znalazłem parę innych artykułów, że NASA przewiduje w 2013 burze magnetyczne, które mają uszkodzić elektronikę. No i wiesz, jeśli to by była prawda, to przed tym ratunku nie ma, więc nikt na tym nie zarobi. No i jedno pytanko, może macie jakieś informacje potwierdzające lub zaprzeczające temu co mówił profesorek w filmie o drastycznie malejącym polu magnetycznym. Bo jeśli to prawda, to przy tym przebiegunowaniu słońca, logicznie myśląc, muszą być większe skutki niż przy poprzednim (dużo mniejsza ochrona, więcej promieniowania się przedostaje, większe skutki). No nie mowie że spełni się ten mój czarny scenariusz :), ale możemy mięć jakieś konkretniejsze zaniki prądu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.