Skocz do zawartości

Zybert

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w noc z czwartku na piątek wybrałem się razem z @DexterX za miasto (okolice Krzczonowa) zebrać trochę materiału, żeby całkiem nie zapomnieć jak to się robi. Niestety udało mi się dojechać na miejscówkę dopiero po 21, natomiast rozłożenie wszystkiego i odpalenie sesji zajęło mi ponad godzinę, muszę ogarnąć jakąś dużą walizkę na złożony setup, bo rozkładanie każdej części i każdego kabelka to strata cennego czasu. Mniejsza o to :)

Niestety na drugi dzień szedłem do pracy, więc nie mogłem siedzieć do rana, zebrałem 2 godzinki materiału,z czego w pośpiechu dopiero po jakichś 15 klatkach włączyłem "start guide". Totalna amatorka,aż wstyd się przyznać.

W zasadzie od ponad dwóch lat jak posiadam Spacecata, to jeszcze nigdy nie celowałem w Plejady i fakt, że byłem już z czasem totalnie w du... na samym początku potrzebowałem "szybkiego obiektu".

Po skończeniu sesji zrobiłem jeszcze parę sekwencji do zestackowania ze statywu, spośród których jedną przedstawiam poniżej.

 

Plejady: 60x120s ISO1600, SWSA+Spacecat+D610mod+LacertaMGEN2

Zimowe niebo na szeroko: 15x13s ISO6400 D610mod+20mmf/1.8@2.8+statyw

 

Pleiades_ABE_clone1_ABE_DBE-4.thumb.jpg.29adcbb989fe4bc4fa8d7fdd99f8735e.jpg

 

 

1190417253_SequatorOrionStackOlszankaD6104d.thumb.jpg.a21789a78a9796bbc1c27717de93414f.jpg

 

  • Lubię 8
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadłem do kompa i złapałem się za głowę. Mimo, że mam poprawnie skalibrowany monitor z dużym pokryciem barw...

Poprzednia wersja zupełnie nie udana, przegiąłem pałę.Zdecydowanie za bardzo skupiłem się na tym, co jest dookoła Plejad, nie na nich.

Poniżej obróbka dzisiejsza, delikatniejsza, bardziej przemyślana. Dajcie znać, czy w dobrą stronę to idzie, a może całkiem muszę zmienić workflow.

Też tak macie, że oglądacie kilka dni z rzędu swoje wersje obróbki, żeby stwierdzić, która najlepsza?

Pewnie kwestia zmęczenia oczu i pewnie tona innych czynników, sam nie wiem.

Kamil

 

Pleiades_processed_2nd_ABE_clone1_2_ABE-4.thumb.jpg.c08566185ffcd81febe4c64725d49625.jpg

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzewając lekko ten materiał po namowie znajomego, żebym używa starneta i doklejał gwiazdki - zrobiłem pierwszy krok. Oceńcie,czy o to chodzi... Wszystkie operacje wykonałem w pixie.

 

Image11_clone1.jpg

Edytowane przez Zybert
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zybert napisał:

Odgrzewając lekko ten materiał po namowie znajomego, żebym używa starneta i doklejał gwiazdki - zrobiłem pierwszy krok. Oceńcie,czy o to chodzi... Wszystkie operacje wykonałem w pixie.

 

Image11_clone1.jpg

Nein nein nein... 

Przedobrzyłeś Kamil, zbyt wygaszone, zmniejszone i ciapkowate :) do poprawy ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.