Skocz do zawartości

Duch Kasjopei - IC63 w wodorowym pyle


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Krzysiek Gaudy napisał:

Wasze odczucie? 

 

Plastycznie i jakościowo całkiem fajnie. Bardzo dobrze poradziłeś sobie z główną gwiazdą. Natomiast trochę dziwnie wyglądają te niebieskości na mgławicach. Jakby doklejone. ;)

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pokazany wodorowy charakter bez skupiania się tylko na znanych IC.

 

Zastanowił mnie obszar z lewej strony kadru powiedzmy 5-10% z szerokości obrazka. Moja niedawna praca, dokładnie w tym samym temacie, nie ukazuje tam wodoru lub szybko go ubywa praktycznie do zera. U Ciebie jest on na poziomie środkowo-prawej części kadru.

https://astropolis.pl/uploads/monthly_2022_11/ic59_63_v2_ddp_inv_1200.jpg.e248acb22f5033e29b8e3bda9abd1779.jpg

Czyżbym musiał doświetlać aby ukazać go z podobną mocą czy może któryś krok tak pociągnął tę lewą stronę ?

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MaPa napisał:

Zastanowił mnie obszar z lewej strony kadru powiedzmy 5-10% z szerokości obrazka. Moja niedawna praca, dokładnie w tym samym temacie, nie ukazuje tam wodoru lub szybko go ubywa praktycznie do zera. U Ciebie jest on na poziomie środkowo-prawej części kadru.

Ten opis to jakaś łamigłówka :)  Może moje nieco szersze ujęcie rozwieje Twoje wątpliwości:

 

Ha_ABE copy

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, diver napisał:
 
 
 
 

 

Plastycznie i jakościowo całkiem fajnie. Bardzo dobrze poradziłeś sobie z główną gwiazdą. Natomiast trochę dziwnie wyglądają te niebieskości na mgławicach. Jakby doklejone. ;)

 


W skrócie: masz rację :) 
Dopiero na drugi dzień to zobaczyłem... za bardzo, za wszelką cenę niebieski chciałem wyciągnąć, co przy znikomej (delikatnie mówiąc) ilości materiału "B" dało sztuczny efekt. Poprawiłem - nowa wersja w wątku głównym powyżej. Myślę, że jest lepiej, subtelniej i bardziej naturalnie. Dzięki za zwrócenie uwagi! ?


@MaPa nie wykluczam, że flaty (faktycznie nowe pod to zdjęcie) tutaj mogły coś zepsuć i sztucznie dodać, ale z opisu nie rozszyfruje o jaki fragment chodzi :D 

Generalnie to nie spodziewałem się jakiegoś super odzewu po tym zdjęciu - ot, monotonny czerwony pył raczej, ale wielkie dzięki za pozytywny feedback, cieszę się, że się podoba ? 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzysiek Gaudy napisał:

....nie wykluczam, że flaty (faktycznie nowe pod to zdjęcie) tutaj mogły coś zepsuć i sztucznie dodać, ale z opisu nie rozszyfruje o jaki fragment chodzi :D 
 

Zrobiłem takie zestawienie. Obszar na lewo od żółtego znacznika. Na Twojej wersji b/w podkręconej pewnie zobaczysz jeszcze wyraźniej.

Dla mnie jedną z ciekawostek dla tego obszaru były granice chmury wodorowej tzn to nie jest tak że wodór wypełnia okolice Gammy równomiernie wg mojego rozeznania i w szerokim kadrze widać jeszcze lepiej - ale to może kiedyś jako mozaika.

 

 

gamma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.