Skocz do zawartości

Z jaką prędkością łączysz się z Internetem?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam łącze radiowe. Które w godzinach szczytu chodzi mi z szybkością 100-130 kbit/s a w godzinach nocnych i porannych ponad 200.

Ale czym tu się cieszyć. Polska rzeczywistość jest do bani!! Tu za głupią Neo 1024 trzeba płacić ponad stówke (i jeszcze masz limity transferu) a za tyle samo w Szwecji mają łacze Scream, Telia itp. z których ten pierwszy o szybkości 24 Mbit/s :blink:

Już nawet mój znajomy Chińczyk ma 8-megowe łącze, albo w Iranie powszechnym zjawiskiem jest 2-4 mega. Polska schodzi na psy! A nich tu szanowny rząd jeszcze dowali jakimiś głupimi ustawami to będzie jeszcze fajniej.

 

M.K.

Edytowane przez Michal Kusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem stara neostrade 640kb bez limitu na download. Niestety za bierzacy miesiac dostalem fakture na 210zl brutto, z informacji TPSA wynika ze skonczyla mi sie wedlug nich roczna umowa (mialem na czas nieokreslony), stad podnosza stawke o 30%. Wedlug mnie to zlodzieje i moga podac mine za to stwierdzenie do sadu :D ...

 

Od 1 lipca rezygnuje z neo i biore WiFi od sasiada ktory poszedl po rozum do glowy i podpina do DSL 2MB chetnych. 40zl miesiecznie to wedlug mnie idealna cena za lacze 2MB bez ograniczen, w dodatku zasieg jest taki ze bez problemu lacze sie z internetem i swoim komputerem stacjonarnym przez intranet z notebooka z miejsca z ktorego obserwuje, jakies 2km za miastem.

 

W pracy mam 2MB DSL i nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak zle z siecia jesli nie jest sie skazanym na monopoliste.

W moim miescie (ponad 100tys mieszkańcow) od kilku lat jest spora konkurencja na tym rynku i operatorzy oferuja w zasadzie kosmiczne stałe lacza (nie bleWiFi) za smiesznie male pieniadze (50-55-75PLN).

 

Wg http://www.numion.com/YourSpeed/index.html (wg mnie bardzo dobry tester lacza)

 

Wyglada to tak:

Download: download.jpg

 

i upload: upload.jpg

 

Czyli sumujac:

Jesli ktos ma glowe na karku do prowadzenia uczciwego biznesu providerskiego jest w stanie sprzedawac dobre tanie lacza i do tego nie trzeba mieszkac na zachodzie.

Ci operatorzy tez dbaja o to by ich siec byla polaczana bezposrednio z roznymi dostawcami lacz/serwisow internetowych itp. co odciaza ich glowne lacza.

 

PS:

Czemu w tym poscie nie moglem dolaczyc zalacznikow z mojego dysku? :blink::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ponarzekajmy :rolleyes:

 

Mam ponoć 128 kbps z i do a w nocy z wzrasta do 192 kbps. To teoria tylko :/

Ciekawie umowa jest napisana. Pewnego razu miałem strasznie spowolniony net, zadzwoniłem co się dzieje i takie tam pretensje, że w umowie jest 128 kbps a wy co %$#@#^ ! Pan grzecznie odpowiedział, w umowie jest do 128 kbps ..... bez komentarza i zbędnych dyskusji odłożyłem słuchawkę.

 

Mieszkam w Białymstoku, w tak dużym mieście powinna być konkurencja. Niestety jest monopol na Cyber-NET (a tfuu). Tylko dziś miałem kilka padów internetu i dwa spowolnienia do ok. 10 kbps :huh:

 

Ze znajomymi żartuję, że rozwód coraz bliżej. Zostaje mi albo NEO, albo z kablówki i chyba na to się zdecyduję. W każdym bądź razie to denerwujące, czasami mam ochotę :sterb003: tę ich firmę i fachowość usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ax - to naprawde z lacza za 75 zl/mc?  :blink:  :o

 

Ja place 55...to nie sciema... (kiedys tam bylo 45..ale jak przyszedl Vat...to podrozalo) :)

Za 75 sa to juz w zasadzie te same lacza z kontami wielkiej poczty, miejscami na spore WWW, firewalami itp/etc.

Moj provider glownie bazuje na laczach do Energis.....choc tez ma swoje lacza do kilku wezlow w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem stara neostrade 640kb bez limitu na download. Niestety za bierzacy miesiac dostalem fakture na 210zl brutto, z informacji TPSA wynika ze skonczyla mi sie wedlug nich roczna umowa (mialem na czas nieokreslony), stad podnosza stawke o 30%. Wedlug mnie to zlodzieje i moga podac mine za to stwierdzenie do sadu  :D ...

Masz rację to złodzieje tylko że to Ty powinieneś podać ich do sądu za jednostronne zmienienie umowy.

Jeśli nie mają na piśmie że zgadzasz się z nowymi warunkami to oni mogą Ci skoczyć.

Ja bym reklamował aż do bólu (pie... ny monopolista).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Net24 (Netia) śmiga - bez problemów, bez limitów :) A co do łączy akademickich - to faktycznie niezłe są, szkoda ze się nie mozna podłączyć :szczerbaty: Czasem robię pielgrzymkę z twardzielem na uczelnię - 15-20 minut czasu potrzebuję na 700MB płytkę - w domu 20 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam łącze 512 Neo, chodzi bez zarzutów, ale niestety korzystam z niego tylko na studiach w Wawie, w wakacje mam przerwę od internetu. To co mnie najbardziej boli to cena, okazało sie że nie 100 zł a płacę 160, o czym wczesniej nie informowali :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te kilkadziesiąt sekund to należą one do rzadkości, ale się zdarzają. Kumpel raz ( mimo, że karta ma 100 Mbit) ściągnął raz film w czasie poniżej 30 sekund, transfer miał ponad 19 MB! :szczerbaty:

 

Oczywiście ściągał z naszego huba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te kilkadziesiąt sekund to należą one do rzadkości, ale się zdarzają. Kumpel raz ( mimo, że karta ma 100 Mbit) ściągnął raz film w czasie poniżej 30 sekund, transfer miał ponad 19 MB!  :szczerbaty:

 

Oczywiście ściągał z naszego huba.

 

 

Sibo, odpuść sobie takie teksty, bo Ci się riaa z bsa zwalą jeszcze kiedyś na głowę :Boink:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te kilkadziesiąt sekund to należą one do rzadkości, ale się zdarzają. Kumpel raz ( mimo, że karta ma 100 Mbit) ściągnął raz film w czasie poniżej 30 sekund, transfer miał ponad 19 MB!  :szczerbaty:

 

Oczywiście ściągał z naszego huba.

 

:blink: Ja z partycji na partycję takiego transferu nie mam. Hmm.. Tylko kto z takimi prędkościami udostępnił ten film??? Może ściągał pusty plik? Raz coś takiego mi się zdażyło - z resztą sam w jakimś programie p2p mogę wpuścić w sieć taki fałszywy plik.

Edytowane przez TomekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam radiówke,tylko nie wiem czy mam sie cieszyc ,czy plakać :blink: Zdrowo namieszałem u mojego admina.W koncu wywalczylem łacze 200kbps.Dajcie spokoj aby w dzisiejszych czasach za 49 zl oferowac łacze 8KB/s :angry: Lekko podniesli mi cisnienie ,ale jest juz ok.Tak myślę,od poniedzialku mam byc 25KB/s :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.