Skocz do zawartości

Z jaką prędkością łączysz się z Internetem?



Rekomendowane odpowiedzi

COOOOOOOO?  :blink:  Wygrywa 1024? Takie lacza macie?

 

No to trzeba serwis Video odpalac, a nie sie bawic w strony ;)

 

 

Tja, a ja sufit będę oglądał? :szczerbaty:

Mam tą niezmierną przyjemność doświadczać na własnej skórze monopolu tepsy, który wyraża się tym, że tepsa na całą gminę gdzieś i stałe łącza też. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, wez poprawke, ze wiele osob laczy sie z roboty via jakies proxy itd. Jak zaczniesz kombinowac ze strumieniami RV itp. wynalazkami, okaze sie, ze polowa ludzi nie ma wlywu na to co filtruje ich serwer w robocie, a druga polowa nawet nie bedzie probowac laczyc sie przez modem z domu. Na zywym przykladzie, zeby dodawac pliki do download, musialem pol bankowego firewall'a obejsc, bo nie chcial pliku wypuscic. Co druga zagadke w konkursie odczytywalem po kilku dniach (nie mam do nikogo zalu :rolleyes: , no moze do TPSA), bo radiomodemem 9600 zolwia/sek. w domu to index forum 30min. sciagam. A od 3-4 lat TPSA nie stawia po mniejszych wsiach slupow i kabli tylko wala nadajnik motoroli na najwiekszej latarni we wsi i maja wszystkich w d...

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z TPsa stara linie z neostrada 640 kB i druga od niedawan z 512 . Obydwie to smiecie . Czesto rozlanczaja sie . Bywają okersy ,ze łączy na pół minuty ,rozlancza 5 minut i znowu . Dlatego załozyłem drugą linie , myslalem ze bedzie poprawa i tez nic lepiej . Na rozlanczanie nie przysluguje w/g tpsa teklamacja bo musi cala dobe byc nieczynna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z TPsa stara linie z neostrada 640 kB i druga od niedawan z 512 . Obydwie to smiecie . Czesto rozlanczaja sie . Bywają okersy ,ze łączy na pół minuty ,rozlancza 5 minut i znowu . Dlatego załozyłem drugą linie , myslalem ze bedzie poprawa i tez nic lepiej . Na rozlanczanie nie przysluguje w/g tpsa teklamacja bo musi cala dobe byc nieczynna .

 

Ostatnio tepsa ma promocje i daje polaczenie 2048 kb/s w cenie nizszej niz dotychczasowe 1024 kb/s :-)

Umowa jest na 24 miesiace.

 

Ja mam neo i nie narzekam. Chodzi gladko, szybko i bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mowia, lepsze 32kb/s w stalym, niz 1mb z naliczanymi minutami ;)

 

Wracajac do meritum, troche zle traktujecie "uslugi szerokopasmowe". Przeciez wiadomo, ze jezeli ktos nie ma, to nie skorzysta. Ale dla niego to tez nic nie zmiania w dotychczasowych materialach. Ale jezeli jest np. wiele osob z broadbandem, to wtedy zaczyna pojawiac sie sens udostepnienia im dzialu np. multimedialnego (video ze zlotu). W nastepnym pytaniu zbadam, ile jest osob, ktore moga ogladac streamingi np. 128kb/s

 

A tak odnosnie TPSA, zmienialem ostatnio mieszkanie i przyfarcilo mi sie z Neo. W nowym jedyna opcja to wlasnie neo, a jak wiemy, nie cieszy sie ona wielkim prestizem. Okazalo sie, ze w tym miejscu jest obok hitechowa centrala bliska glownego wezla. Wzialem 512 w jakiejs dzikiej promocji. Pani handlarz przyszla do mnie do domu tego samego dnia, podpisala umowe, wykonala telefon i nastepnego dnia mialem montera do linii telefonicznej rano. Po poludniu kurier przywiozl modem do mojej firmy. Wieczorem wrocilem domu, wpialem modem do linii i juz kilka tygodni dziala non stop online. Czsami potrafie siedziec 10 godzin sluchajac streamu 192kb/s i jeszcze nie zdarzylo mi sie jakies przytkniecie, szarpniecie - nic, zero. Przy tym serfuje, sciagam itp. Ostatnio ogladalem godzinne video 600 kb/s z apple.com i tez ani sie zajeknal.

 

Mam farta, zycze kazdemu takiego internetu i takiej obslugi. Swiat sie zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ale w Warszawie jest konkurencja.

Mnie tepsa :angry: miała w dupie pół roku ,założyłem radio to zadzwonili do mnie na drugi dzień (wywiad gospodarczy działa) i nagle mogłem mieć i SDI i neo :Salut: ,powiedziałem im wtedy kilka słów uważanych powszechnie za obelżywe i mam do dziś spokój. :helo:

Po za tym kilka wygranych reklamacji ,bo na każdym rachunku były same dziwy( jak tepsa).

Co prawda wcześniej w firmie ( inna lokalizacja) miałem neo i chodziło to bez zarzutu , czekałem "tylko" trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie Neostrada 640 - nie narzekam wcale na usluge pierwszy raz tepsa nie zawodzi. Zaznaczylem wiec 512 bo blizsze niz 1mbit.

 

Dodanie wiekszej ilosci tresci multimedialnych byloby jak dla mnie swietnym posunieciem.

Dobrze tylko to zrobic tak aby nie narzucic wszystkim uzytkownikom wersji zbyt ciezkiej dla ich polaczen. Moze w formie dodatkowego dzialu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez ostatnie dwa tygodnie neostrada 128 coraz częściej rwała. Doszło aż do takiego momentu, że nie dało się sprawdzic poczty. Zadzwoniłem na infolinię, powiedziałem co o tym myślę i za kilka godzin naprawili, tak, że cały dzień może być włączona i wszystko jest ok:) A wcześniej monter mi powiedział, że tak musi być bo mieszkam daleko od centrum

:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pół roku załatwiałam na mojej wiosce internet...

przed negocjacjami prędkość mojego modemu wynosiła ... 12 kB (dwanaście) :burza::angry:

Po wielu "negocjacjach" na różnych szczeblach ostatecznie mam dziś neostradę z prędkością 2048 kB. :helo: (o zszarpanych nerwach nawet nie wspominam)

Polska rzeczywistość...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić empirycznie

 

http://www.numion.com/YourSpeed/

 

klikamy Poland i Start

 

okazuje się że wydajnośc zalezy od przeglądarki

przed chwilą pod FireFoxem miałem 279kbs a pod MiSIEm 317kbs na 41 ramkach

na 5 ramkach MiŚ - 517kbs a FireFox 319kbs

 

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ISDN 2B+D ale kkorzystam z pojedynczego czyli... 64 k

Kto zgadnie, dlaczego?

 

Bo starcza na dłużej! :) Też to przerabiałem zanim zmusiłem się do założenia oddzielnej lini, tylko pod neostradę. Idiotyczne rozwiązanie... Płacę za abonament, który mi nie jest potrzebny:(, ale mają u mnie monopol, a pakiet w ISDN mi nie starczał.

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może też bardziej wiarygodnym testem łącza, będzie: http://nyc.speakeasy.net/

klikamy start i po chwili otrzymujemy wynik, w formie graficznej

pozdrowienia

ps.

jakoś nie mogę podpiąć, obrazka, chyba już limit wyczerpałem? :Boink:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.