Skocz do zawartości

Serduszko IC 1805 w otoczeniu pyłów


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, .zombi. napisał:
 
 

 

Mam taka wadę że najpierw oglądam o potem czytam opis i tu sporym zaskoczeniem było ze to jest SHO a nie bicilor :)

Ale że za mało zielonego? :)
Ja już przestałem zwracać uwagę czy to HSO czy SHO czy inna kombinacja ? Składam po prostu tak, żeby estetycznie mi się podobało i była różnorodność kolorów/dynamika. Tutaj za mało? Tak mi wyszło, wydaje mi się że lewa strona serduszka ma sporo zieleni chyba, że coś innego masz na myśli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, jeżeli szukasz różnorodności kolorystycznej w SHO to oczywiście wiesz, że zielony musi zostać. Ale musi zostać też odwrotność zielonego, czyli... magenta :-)

 

To tak przy okazji, zdjęcie jest dobre, tylko gwiazdy odjeżdżają w prawym dolnym rogu. A kolory? Najważniejsze, że Tobie się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi od m.in. @.zombi. traktuję jak "wyrocznię" (dzięki!), ale przejrzałem dosłownie wszystkie zdjęcia z ostatnich 3 lat na astrobinie, które dostały jakiekolwiek wyróżnienie i (pewnie wyjątkowo) tym razem podtrzymuję swoją wersję w minimalnie zmienionej formie, jak niżej. Zielonego nie strawię, wiem że chodzi Wam o pokazanie od "technicznej" strony różnic w kanałach, ale dla mnie estetyczny odbiór zdjęcia i dynamika/przejścia są istotniejsze. Ja wiem, że to subiektywna kwestia, ale zielony ma być, ale w granicach rozsądku, bo jak za dużo to psuje odbiór ogólny. Lub też nie potrafię na razie tego zielonego w HSO pożenić z innymi kolorami przy jakiś przejściach tonalnych.
Pewnie to błąd patrząc z pewnej perspektywy, ale tak mam - a to tylko hobby ? 

IC_1805_HSO_final.thumb.jpg.955e8e2f906b6d471a21b6a41931574c.jpg

Taką też wersję zdecydowałem się opublikować w świat: https://www.astrobin.com/ajjgyj/ - i wygląda, że to ostatnie LUB przedostatnie zdjęcie z tego zestawu, jakie publikuję. Kolejne już zupełnie - mam nadzieję - inne skala, "stay tuned" ? :D 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby skontrować marchewkowy kolor przesuwając tlen w stronę koloru... tlenu? Są to w sumie kolory dopełniające. Czy taka kolorystyka Ci w ogóle nie leży?

edit: ja to dość brutalnie przeciągnąłem, chodziło mi tylko o "koncept kolorystyczny"

 

IC_1805_HSO_final.jpg.d03c3354835e55d9a07460033cc04f4b2.jpg

Edytowane przez Zlew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zlew napisał:
 
1

A jakby skontrować marchewkowy kolor przesuwając tlen w stronę koloru... tlenu? Są to w sumie kolory dopełniające. Czy taka kolorystyka Ci w ogóle nie leży?

edit: ja to dość brutalnie przeciągnąłem, chodziło mi tylko o "koncept kolorystyczny"


Ciekawe, bo ten zielony wpada w zupełnie inny odcień. Ale znika tutaj dla mnie zupełnie "czysty" niebieski i zdęcie robi się płaskie, w zasadzie mix dwóch kolorów - zieleń i czerwony. Jak zawsze pewnie kwestia gustu...

Zachęcam do przeróbek!!!  Jak pytasz o moje "preferencje" ? to nie, ten zielony/morski jest bardzo fajny, ale przez zanik niebieskiego zdjęcie wg mnie traci.

Ogólna taka myśl... jakoś mam w pamięci komentarz z innego zdjęcia @dobrychemik - jakbyśmy się kłócili o to czy "elf powinien mieć dłuższe czy krótsze uszy" ? (o ile nic nie przeinaczyłem). I coś w tym faktycznie jest ? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim niezobowiązującym komentarzem dołożyłem Ci roboty a zupełnie nie chciałem sprawić abyś coś zmieniał no ale teraz wydaje się że powinienem dokładniej wyjaśnić o co mi chodziło.

 

1 godzinę temu, Krzysiek Gaudy napisał:

przejrzałem dosłownie wszystkie zdjęcia z ostatnich 3 lat na astrobinie, które dostały jakiekolwiek wyróżnienie

 

Astrobinem i ich wyróżnieniami to ja bym się bardzo nie kierował, myślę że tutaj robimy coś bardziej wartościowego niż astrobin swoimi wyróżnieniami - na ale jak już szukamy czegoś to żeby daleko nie szukać tu jest fotka która dobrze obrazuje o co mi chodzi:

 

https://www.astrobin.com/ahf224/?q=IC1805&camera=

 

a dokładnie chodzi mi o kolor żółty który obrazuje S2.

 

1 godzinę temu, Krzysiek Gaudy napisał:

Zielonego nie strawię,

 

absolutnie nie chodziło mi o zielony 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek Gaudy napisał:

zdęcie robi się płaskie, w zasadzie mix dwóch kolorów - zieleń i czerwony

W sumie masz rację, z braku zielonego zrobił się trochę brak niebieskiego.

 

Godzinę temu, Krzysiek Gaudy napisał:

czy "elf powinien mieć dłuższe czy krótsze uszy"

a to mi nie chodziło o to żeby kolor ortodoksyjnie odpowiadał kolorowi widma, tylko o kontrę do czerwieni marchewkowej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2022 o 22:30, .zombi. napisał:
 
 

absolutnie nie chodziło mi o zielony 


Źle zrozumiałem wobec tego. Zdjęcie Bogdana znam i widziałem, wiadomo, rewelacja. 2-3 dni i spróbuję złożyć tym kierunku, na razie muszę odpocząć od zdjęcia - aczkolwiek te różnice/przejścia kolorów są bardzo subtelne. 
Dzięki za doprecyzowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.