Skocz do zawartości

Odwzorowania kartograficzne planet — Vislumino


WielkiAtraktor

Rekomendowane odpowiedzi

Uporządkowałem kod, którym robiłem ostatnie animacje Jowisza (np. tutaj), i dodałem interfejs graficzny (na razie tylko po angielsku, ale jest tutorial po naszemu):

 

planetary_projection.jpg.53f901892bebc45cbf625f887e8ed842.jpg

 

Wideoprezentacja:

 

 

Ilustrowany samouczek: link

 

Kod źródłowy: https://github.com/GreatAttractor/vislumino

 

Program skompilowany dla Windows: https://github.com/GreatAttractor/vislumino/releases

 

Sam używam go pod Linuksem, na Macu też powinien działać.

 

Ograniczenia:

  • nie kompensuje rotacji pola
  • automatyczne wykrywanie tarczy planety działa skutecznie tylko dla (prawie) w pełni oświetlonych (np. Jowisz); dla Marsa daleko od opozycji trzeba tarczę zaznaczyć ręcznie
  • nachylenie osi rotacji podaje się ręcznie (choć wygodnie); będę musiał przysiąść nad obliczeniem tego z daty obserwacji i efemeryd
Edytowane przez WielkiAtraktor
  • Lubię 6
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję uruchomić na macOS (Ventura 13.0.1, proces Intel), ale próba uruchomienia kończy się błędem:

 

thread 'main' panicked at 'The panic info must exist here. This failure indicates a developer error.', /Users/andrzejlach/.cargo/registry/src/github.com-1ecc6299db9ec823/winit-0.25.0/src/platform_impl/macos/app_state.rs:372:14
note: run with `RUST_BACKTRACE=1` environment variable to display a backtrace
thread 'main' panicked at 'called `Option::unwrap()` on a `None` value', /Users/andrzejlach/.cargo/registry/src/github.com-1ecc6299db9ec823/winit-0.25.0/src/platform_impl/macos/event_loop.rs:224:55


Może jest jakiś prosty sposób na jego obejście?

Probowałem uruchomić wersję Windowsową (skompilowaną) przy pomocy Crossover ale też bez rezultatu (Win10 64bit). 
Czy ta wersja wymaga jakiś dodatkowych bibliotek?  

EDIT: cargo test => wszystkie testy zakończone są sukcesem.

Edytowane przez Andrzej Lach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj uruchomić jak niżej, wtedy będzie nieco dokładniejsze info:

 

$ RUST_BACKTRACE=full cargo run --release

 

Program używa OpenGL do wszystkich obliczeń i wyświetlania, może jest jakiś problem przy inicjalizacji (Apple wprawdzie zakończyło rozwijanie obsługi OpenGL, ale wciąż powinien działać).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.