Skocz do zawartości
  • 0

Aparat pod Astrofoto


Pieter_

Pytanie

Witam, jestem zielony w sprawie aparatów do Astrofoto więc chcę was spytać o aparacik :)

Do Skywatchera 150/750 na eq3-2 (tak wiem nie jest to dobry montaż pod tą tubę i ogólnie) i teraz coś co głupio zabrzmi:

jaki aparat byłby idealny do cykania głównie mgławic, galaktyk i też czasami komet.

Budżet może maksymalnie być do około 1000zł

Modyfikowanie aparatu wiem jak ogarnąć ale w wybieraniu sprzętu jestem na samym dnie.

Dlatego pytam co by najlepiej siadło pod te obiekty i na tą tubę? (Tylko sam aparat bez obiektywów)

Głównie fajnie pasują dla mnie Nikony Do.

Jeżeli o czymś zapomniałem to napiszcie, a odpowiem ;)

z góry dzięki :)

 

Edytowane przez Pieter_
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
44 minuty temu, Miesilmannimea napisał(a):

Canon 6D. Kropka :)

Proponujesz koledze od razu pełną klatkę?

Który korektor komy pokryje taki sensor bez winietowania?

6D to bardzo fajna puszka, nie powiem, ale ja na początek poszukałbym jednak sensor w rozmiarze APSC. Mniej problemów na początek, jeśli chodzi o korektę pola oraz doświetlenie całego sensora.

Pytanie też, jakim budżetem kolega dysponuje.

Jeśli kolega myśli o Nikonie, to może warto poszukać czegoś w okolicach Nikona D5100, D7100 (wiem, że @count.neverest używał) lub D7500, który posiadam i jest świetny (https://astropolis.pl/topic/88064-sprzedam-świetny-modyfikowany-nikon-d7500/#comment-1001459).

 

Nikony mają na pewno o wiele niższy szum odczytu (D7500 ma 0,7e- a np. Canon 6D już 2,1e-), co od razu jest dużym plusem podczas obróbki. W przypadku np. D7500 masz bardzo wysokie QE (58% w porównaniu do 46% w Canonie 6D).

Edytowane przez OnlyAfc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...no nie wiem. Canon tradycyjnie miał bardziej szumiące matryce, niż te produkcji Sony używane najczęściej przez konkurencję (a i też w kamerach astro). Dlatego ogarniali kwesię szumu i dynamiki przez większą matryce (pełna klatka). Szczególnie starszych Canon-ów - trochę bym się bał.

 

Oczywiście bez paniki, każdy naprawdę nowy sprzęt powinien się nadać :) Ale osobiście Canona bym unikał (od razu powiem, że nie mam Nikona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.