Skocz do zawartości

łabądek


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

na specjalne życzenie McArti'ego, moje dzisiejsze wypociny :szczerbaty:

 

IMG_13277res.jpg

tylko gdzie ta pętla? :unsure::rolleyes:

 

niestety resize, choć i tak spory: 967 kB

iso 800, czas 914 sek. eos 350D+sigma na ok. 50mm, f/8

niestety 1 klatka, ciągle walczę z registax'em, niepotrafię jakoś zmusić go do poprawnego wyrównania zdjęć :(

 

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd te dwie ciemne owalne "mglawice" u dołu? Chyba ich nie ma w oryginale, albo ja nie znam tego miejsca.

 

niestety, a raczej na szczęście, są widoczne tylko z mojego aparata :(

to jakieś paprochy, brudy na matrycy, ale zaglądając do niej, wcale ich nie widać i niewiem o co chodzi :unsure:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zgodzę się. :rolleyes: Dużo fotografuję CCD i wiem, że paprochy na obiektywie nie dają żadnych plam. Co innego na matrycy. Im większa przesłona obiektywu, tym paprochy stają się bardziej "punktowe". Gdzyby Sumas ustawił np. na f/4, to byłby to duże czarne plamy, albo wogóle nie byłoby ich widać.

Takie plamki jak na zdjęciu Sumasa dają naprawde małe farfocle, które widać na matrycy oglądanej pod słońce. Trzeba mieć jeszcze bardzo dobry wzrok aby je zauważyć.

W załączniku jest flat z mojej SC3 z Revuenonem 200mm ustawionym na f/5,6. Wszystkie plamy były od brudnego filtru -IR na matrycy.

flat.jpg

Edytowane przez Piotrek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) Ja tam widzę zarysy Północnej Ameryki, całkiem wyraźnie.

Sumas, podrzuć mi na maila (piotrekte@o2.pl, do 20 MB) zzipowany cały materiał, to zrobię z nim porządek.

 

uch ciężko będzie, bo całość to ponad 130 MB , to rawy, które po "zzipowaniu" wcale mniej miejsca nie zajmują

pozdrowienia

 

W takim razie to są paprochy na obiektywiem bo są nie ostre.

 

a lemarcu obawiam się, że Piotrek T. ma rację, na innych obiektywach, te plamy są w tych samych miejscach :(

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie dlaczego na moim IE pojawia sie po kliknięciu na to zdjęcie tylko mały, pusty kwadracik oznaczający miejsce na zdjęcie. Wszystkie inne zdjęci z AF wchodzą bez problemu....

Czuję, że omija mnie coś ważnego:)

 

Pozdrawiam i z góry dziekuję za ewentualną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uch ciężko będzie, bo całość to ponad 130 MB , to rawy, które po "zzipowaniu" wcale mniej miejsca nie zajmują

pozdrowienia

a lemarcu obawiam się, że Piotrek T. ma rację, na innych obiektywach, te plamy są w tych samych miejscach :(

pozdrowienia

Nie ma sprawy, ja się nie upieram, rozważałem tylko inna opcję. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.