Skocz do zawartości

Touring the Universe through Binoculars - P. Harrington


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jakby ktoś miał w swoim księgozbiorze ten tytuł...:

https://krainaksiazek.pl/Touring-the-Universe-Through-Binoculars-A-Complete-Astronomers-Guidebook,9780471513377.html

to byłbym wdzięczny za wrzucenie kilku fotek, aby zobaczyć jak prezentuje się w środku.

Może któryś z kolegów z AstroNocy.pl ją posiada? Widzę, że Harrington odsyła miejscami do tej pozycji.

Ktoś, coś? @polaris @Paweł Sz.

Edytowane przez Mc ślimack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mc ślimack napisał(a):

Hej, jakby ktoś miał w swoim księgozbiorze ten tytuł...:

https://krainaksiazek.pl/Touring-the-Universe-Through-Binoculars-A-Complete-Astronomers-Guidebook,9780471513377.html

to byłbym wdzięczny za wrzucenie kilku fotek, aby zobaczyć jak prezentuje się w środku.

Może któryś z kolegów z AstroNocy.pl ją posiada? Widzę, że Harrington odsyła miejscami do tej pozycji.

Ktoś, coś? @polaris @Paweł Sz.

Tutaj masz kilka screenów:

 

Książka wydana w klasycznym stylu dawnych czasów, tzn. jakby pisana na maszynie, a jeśli pojawiają się jakieś zdjęcia to w formie czarno-białej i to kiepskiej jakości.

Jeśli nie przeszkadza ci wersja elektroniczna to z łatwością ją wygooglujesz w internecie ;) 

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Panowie za pomoc :dobrze: Chyba zadowolę się pdfem. Głównie interesuje mnie opis niestandardowych obiektów (z poza podstawowych katalogów), które w tabelach zamieszcza Phil w serii "Binocular Universe". Przypuszczam, że przeważnie są to oznaczenia autorskich asteryzmów, etc...

Edytowane przez Mc ślimack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zassałem pdfa i póki co zdążyłem jedynie przejrzeć pobieżnie ten tytuł. Na dzień dobry duży plus ode mnie za spory wybór ciemnych mgławic, co raczej często jest zaniedbywane w innych pozycjach astro. Natomiast atlas Phila może to faktycznie niegłupi pomysł, gdyż w książce najbardziej brakuje szczegółowych mapek. Współrzędne obiektów to trochę za mało, tym bardziej że tytuł ten jest dedykowany głównie dla lornetkowców.

Edytowane przez Mc ślimack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mc ślimack zmienił(a) tytuł na Touring the Universe through Binoculars - P. Harrington
W dniu 8.03.2023 o 22:14, polaris napisał(a):

Miałem ją jakiś czas, kupiłem od Pawła, ostatecznie Paweł ją ode mnie odkupił :) Bardzo fajna pozycja klasyczna. Można też pobrać ze strony Phila jego atlas nieba: https://philharrington.net/tuba.htm

...a potem po odkupieniu znów ją sprzedałem dalej :D

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.