Skocz do zawartości

IC 1805, Melotte 15


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz, chylę czoła przed efektem Twojej pracy. Widziałem z czego to lepiłeś i chyba nie wypada mi tu napisać, ale nasuwa się to dość oczywiste skojarzenie. Detal jest, delikatny szum taki jak lubię też - bez rozmydlania na siłę. Powiedz mi tylko proszę jak to u Ciebie z kolorem na gwiazdkach? Rozumiem, że RGB nie robiłeś.

 

Na koniec smutna konstatacja - LP jest coraz gorsze i tylko zmiany na coraz "węższe" filtry nas uratują :/

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wyciągu nie wymieniałem - kupiłem tubę już z tym wyciągiem (3" crayford). Możliwe że kiedyś mogłem pisać o wymianie samego drawtube'a (bieżnia mi się nie podobała).

 

Wyciąg ma symbol TSFOCR3, w teleskop-express go już nie widzę, jedyny link do archiwalnej strony jaki znalazłem to taki: TS Optics refraktorem 3" crayford okular wyjątkowa Zug z 1: 11 redukującym do teleskopy, tsfocr3: Amazon.de: Elektronika i fotografia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość na chwilę a to mam wersję sprzed mieszania w gwiazdach - tu znalazły się pod warstwami koloryzującymi więc nie dość że większe to bardziej widoczne.

Trochę przy okazji mgławica wyszła inna - wynik jedynie zmiany miejsca nałożenia gwiazd, wszystkie inne korekcje pozostały nieruszone.

 

IC_1805_SHO_colbal_stars_1900px.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierdoła, niemniej, masz zły opis ic1805 to Heart Nebula.

a z ważniejszych kwestii, to bardzo ładne zdjęcie, tylko gwiazdy wyglądają "dziwnie" - mocno kontrastowo, jakby były wklejone. Dodałeś je w pixie przez operator "+" czy wblendowałeś?

 

edit:

Dobra, patrzyłem na nowe zdjęcie, to z głównego nie ma tego efektu.

Edytowane przez malebranchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyzwyczaiłeś nas do wysokiego poziomu. Klasa sama w sobie.

Przede wszystkim świetny kadr - klasyczna kompozycja z mocnym punktem rozświetlonym tam, gdzie dokładnie powinien on być. Chyba jesteś fotografem. 😉

Magicznie dobrane kolory, duży udział czystych barw w kadrze oraz  brak jakiejkolwiek dominanty barwnej w tle. A tą zielenią to można by owce spasać.  🙂

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, malebranchi napisał(a):

pierdoła, niemniej, masz zły opis ic1805 to Heart Nebula.

Ajjj! Moja nieuwaga, dzięki że napisałeś!

 

5 godzin temu, malebranchi napisał(a):

a z ważniejszych kwestii, to bardzo ładne zdjęcie, tylko gwiazdy wyglądają "dziwnie" - mocno kontrastowo, jakby były wklejone. Dodałeś je w pixie przez operator "+" czy wblendowałeś?

W Photoshopie warstwa LinearDodge.

Najlepszy efekt powstał po zmiksowaniu 30% drugiego zdjęcia z pierwszym, ale nie chcę już tu spamować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pyzik napisał(a):

Przyzwyczaiłeś nas do wysokiego poziomu. Klasa sama w sobie.

A dziękuję :)

 

4 godziny temu, Pyzik napisał(a):

Przede wszystkim świetny kadr - klasyczna kompozycja z mocnym punktem rozświetlonym tam, gdzie dokładnie powinien on być. Chyba jesteś fotografem. 😉

:D

 

4 godziny temu, Pyzik napisał(a):

Magicznie dobrane kolory, duży udział czystych barw w kadrze oraz  brak jakiejkolwiek dominanty barwnej w tle. A tą zielenią to można by owce spasać.  🙂

Aaaaa taki jeden forumowy kolega mnie kiedyś przećwiczył ;) (w sensie 1000% pozytywnym :))

Miał być papuzi gaj - bez zielonego to nie to samo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.