Skocz do zawartości
  • 0

[Rozwiązane] Odkręcenie adaptera T2 z koła filtrowego ZWO EFW


WojtasSP320

Pytanie

Gdyby ktoś miał podobny problem z odkręceniem adaptera T2/T2 z koła filtrowego (lub jakiejkolwiek innej trudno uchwytnej złączki) to polecam metodę trampkową z CN:
https://www.cloudynights.com/topic/816806-anyone-know-how-to-remove-a-stuck-t2-male-adapter/?p=11787147

post-387276-0-88758400-1647794514_thumb.jpg.d5e1010f62c54c2f1ea4133b4b4804d4.jpg
(grafika kradziona z cloudynights.com - link powyżej)

W skrócie - przykładamy  jakąś płaską gumową powierzchnię (podeszwa trampka, rakieta do ping-ponga, itp. - ja akurat miałem pod ręką [a raczej nogą] tylko buta) i kręcimy.
Zeszło od razu, a próbowałem wcześniej podgrzewać, ochładzać, kręcić przez szmatkę, owijać sznurkiem i kręcić... W planach miałem odkręcanie kombinerkami przez szmatkę i w ostateczności wkroplenie WD40 do gwintu.
Na szczęście się obyło a gwint niezniszczony.

Na zdjęciu poglądowym adapter ma otwory do klucza palcowego, ale mój egzemplarz tego nie posiadał.

Chciałem dodać jako wpis statusowy, ale dodaję jako temat dla potomnych. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A nie lepiej zakupić dwa takie klucze i mieć problem z głowy z wszystkimi zaciętymi złączkami, przedłużkami itp. Nie trzeba żadnych lodówek, grzania ani innych podobnych operacji. Jeszcze nie trafiłem na takie złączki których tym zestawem by się nie dało odkręcić. 🙂

 

 

RDIT: Moje są z Allegro za naprawdę niewielkie pieniądze. 

 

 

 

IMG_2537.jpg

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, WojtasSP320 napisał(a):

Problem w tym, że ta złączka ma 2mm wysokości (a powyżej jest gwint) i ni cholerę nie da się tego niczym dobrze złapać.

Ale gwint ma 5 mm wysokości a to tym gumowym paskiem idzie złapać całkiem przyzwoicie. Guma nie uszkadza gwintu.

 

Ten trampkowy sposób jet bardzo fajny (kupuję) ale i do tego (miałem dokładnie taki sam problem ze złączka w kole filtrowym) i do wszystkich innych złączek te klucze ze zdjęcia sprawdzają się rewelacyjnie dobrze.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.