Skocz do zawartości

Sombrero, ale w podczerwieni


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Wymyśliłem sobie, że zrobię taki eksperyment i nagram M104 w podczerwieni

 

Pomysł ciekawy, a efekt wyrazisty. Ale chyba o to chodziło, żeby efekt był wyrazisty. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, diver napisał(a):

 

Pomysł ciekawy, a efekt wyrazisty. Ale chyba o to chodziło, żeby efekt był wyrazisty. :)

 

Uczciwie trzeba przyznać, że bez eksterminatorów to aż taki wyrazisty nie był :) Ale, co ciekawe, NX + wavelety w RegiStaksie dały bardzo podobny efekt do NX + BX - w sensie na samej galaktyce, bo gwiazdy wyglądały jak gówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Behlur_Olderys napisał(a):

Jak?

"Gradient map" w Affinity Photo - działa to tak, że można zmapować skalę szarości na dowolny gradient dwóch lub więcej kolorów (czy tam odwrotnie), w tym przypadku na czerwono-żółty, czyli czarny jest zamieniany na czerwony, biały na żółty, a szarości pomiędzy nimi na odpowiednie odcienie pomarańczowego i tryb łączenia ustawiam na "Color". To jest troszkę bardziej skomplikowane, bo np. chcę, żeby tło pozostało czarne (czy tam prawie czarne, w każdym razie bez koloru) a najjaśniejsze obszary i środki jasnych gwiazd białe i to można zrobić na kilka sposobów, np. tworząc gradient czarny-czerwony-żółty-biały.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

To jest troszkę bardziej skomplikowane, bo np. chcę, żeby tło pozostało czarne (czy tam prawie czarne, w każdym razie bez koloru) a najjaśniejsze obszary i środki jasnych gwiazd białe i to można zrobić na kilka sposobów, np. tworząc gradient czarny-czerwony-żółty-biały.

 

Ok. Czyli to samo, co próbowałem bez skutku w GIMPie... Myślałem, że może jakaś inna magiczna sztuczka. Będę musiał się postarać bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ryszardo napisał(a):

Super to wygląda, gratulacje, ale bardzo jestem ciekawy efektu przed eksterminacją... 🙂

Potem poszukam, bo mam straszny burdel w plikach, ale nie wiem czy już nie sprzątnąłem, bo potrzebowałem miejsca na dysku. Ale jakby coś, to mam surówkę na drugim kompie, to mogę jeszcze raz zestackować.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ryszardo napisał(a):

Super to wygląda, gratulacje, ale bardzo jestem ciekawy efektu przed eksterminacją... 🙂

O, coś takiego:

10-906s.thumb.jpg.1ccb2dc5155214e2866fc932e4771f7d.jpg

 

Stack (jakoś tam rozciągnięty) sześciosekundowych klatek - te piętnastosekundowe to chyba więcej szkody niż pożytku robią tak naprawdę, bo w sumie jak się łapały, to seeing się mocno popsuł, ale szkoda mi było to wywalić, a BX w sumie nieźle sobie poradził :D 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.