Skocz do zawartości

Pierwsza próba z SHO czyli tęczowa Trąba Słonia


Konuz

Rekomendowane odpowiedzi

Udane sho! Zwróć proszę uwagę na jedną, bardzo istotną rzecz (moim zdaniem). Więcej światła! Myślę, że materiał pozwoli.

Ponadto, gwiazdy są pozbawione koloru a przecież to RGB. Rozważ obróbkę, zwłaszcza zwróć uwagę na rozciąganie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdy rozciągałem w GHS arcsinh, właśnie żeby wyciągnąć z gwiazd trochę kolorów. Nie wiem, może za słabo po prostu je wyciągnąłem, chciałem żeby były delikatnym tłem dla mgławicy. Światła jest 26h, myślę że to już dosyć spora ilość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej światła- to znaczy zrób jaśniej bo zdjęcie może być bardziej dynamiczne a teraz jest, moim zdaniem, nieco zbyt ciemne. Materiału starczy!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uwagi mile widziane to według mnie cały obrazek jest zaszumiony/ciapkowaty co psuje odbiór zdjęcia. Masz dużo materiału więc myślę, że da się obrobić w łagodniejszy sposób, a zarazem wyeksponować obiekt - chyba że fotografujesz z centrum Warszawy to rozumiem, że mogą być problemy.
Poza tym jest za ciemno. Nie wiem czy to specjalnie zrobiłeś, ale ja dawniej tak robiłem gdy chciałem ukryć niedoskonałości tła, ale nie tędy droga :icon_wink:
Fajnie, że masz opanowany sprzęt i możesz zbierać materiał, fajna kolorystyka. Doświadczenie z obróbką przyjdzie z czasem :)

Jaśniej na moim monitorze byłoby tak :

tXiKukMbBrE6_1824x0_T2tw-Iis.thumb.jpg.f9a9627f9352a15cc65124a5286aaa6c.jpg.6c149bc09edf7951704d7c7f79b8e05a.jpg



 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w sumie nie planowałem niczego ukrywać wręcz przeciwnie, może podczas saturacji trochę za mocno to skontrastowałem. Jedyne z czym wiem, że na pewno przesadziłem, to usuwanie szumu. Niestety w pewnym momencie pix wciągnął cały ram, a z pagefilem cały dysk systemowy i straciłem moim zdaniem lepszą wersję :( ...ale tak był szum, najwięcej szumu z kanału z siarką z tego co zauważyłem. Zdjęcie robię z podwórka, jakieś 20km od centrum Wrocławia, stawiam że to jakieś Bortle 6, ale też sesje zaczynałem stosunkowo wcześnie, bo już o 22:30, więc możliwe że też miało to jakiś wpływ na ilość szumu.

Edytowane przez Konuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wprowadziłem subtelne poprawki. Podsyłam link do pełnej rozdzielczości, dlatego że resize z tego co zauważyłem faktycznie jest lekko ciapkowaty. 

https://1drv.ms/i/s!ApXc_WT-BLNr20EOE_WniaGtDadJ?e=EgLbie

 

PS. Chyba zbyt subtelnie wyszło ;) cóż...taka kolorystyka i jasność mi po prostu bardziej odpowiada. Natomiast tło wygląda już lepiej moim zdaniem.

Edytowane przez Konuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.