Skocz do zawartości

Sadr - SHO


Little Ghost

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Marvaz napisał(a):

Piekna praca.

Jak dla mnie chyba najpiekniejsze kolory tej okolicy jakie widzialem.

Bravo Ela :)

 

 

 

Dziękuję - one takie dosłownie wyszły ze skryptu SHO-AIP, dodałam tylko saturacji i zdjęłam nadmiar zielonego.  Stretch robiłam po prostu EZ-Soft strech.  Taki materiał po prostu wyszedł z tych filtrów.  Jedno z najmniej problemowych zdjęć do tej pory dla mnie -- chociaż wybór ostatecznej wersji był trudny (nasycenie i jasność).  Praca z materiałem szerokim z Redcata jest duuuużo łatwiejsza niż z Newtonem...totalny luz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

Jedna z lepszych interpretacji palety HST. Duże brawa!

HST to pierwotna nazwa SHO pochodząca od Hubble Space Telescope palette, własnie o takim przypisaniu sygnału gdzie RGB=SHO

 

Bardzo lubię tą klasyczną paletę, filtr S mam dopiero od kwietnia i otworzył on mi szersze możliwości w pracy z kolorem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców, fachowo i ze smakiem obrobione. :)

 

6 godzin temu, Little Ghost napisał(a):

RGB do koloru gwiazd.

 

No właśnie, ale gdzie te gwiazdki? :g:Sadra ledwo widać. Rozumiem ideę pokazywania piękna mgławic, ale mimo wszystko gwiazdkom należy się trochę więcej. ;) To oczywiście rzecz gustu. Ja piszę o swoim.

 

6 godzin temu, Little Ghost napisał(a):

Kanały przypisane standardowo do SHO.

 

Masz więc w sumie cztery kanały z dwóch filtrów duo. A piszesz że kanału standardowo zamapowane na SHO. Czyli S -> R; H -> G; O -> B? Czy takie proste klasyczne złożenie masz na myśi? Jeżeli tak, to jakoś musiałaś swoje dwa staki rozdzielić na kanały SHO? A co wtedy z czwartym kanałem Hb? Jeżeli to tajemnica kuchni, to przepraszam - nie było pytania. ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, diver napisał(a):

Popieram przedmówców, fachowo i ze smakiem obrobione. :)

 

 

No właśnie, ale gdzie te gwiazdki? :g:Sadra ledwo widać. Rozumiem ideę pokazywania piękna mgławic, ale mimo wszystko gwiazdkom należy się trochę więcej. ;) To oczywiście rzecz gustu. Ja piszę o swoim.

 

 

Masz więc w sumie cztery kanały z dwóch filtrów duo. A piszesz że kanału standardowo zamapowane na SHO. Czyli S -> R; H -> G; O -> B? Czy takie proste klasyczne złożenie masz na myśi? Jeżeli tak, to jakoś musiałaś swoje dwa staki rozdzielić na kanały SHO? A co wtedy z czwartym kanałem Hb? Jeżeli to tajemnica kuchni, to przepraszam - nie było pytania. ;)

 

 

Dzięki Diver

 

Gwiazdki można by wzmocnić ale wtedy trochę zakłócają odbiór ogólny.

 

Kanały H alfa i beta sumuję razem, one w dużym stopniu się pokrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.