Skocz do zawartości

M51 - Galaktyka Wir


Andry5

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak, najpierw technikalia: który z filtrów LRGB -  jak rozumiem firmy Antlia - ma szerokość pasma 3 nm?

A teraz dalej : myślę że gdybyś nieco mniej agresywnie odszumiał to i tło i ramiona galaktyki wyglądałyby lepiej. Warto trochę popracować nad gwiazdami - ten zestaw ze świetną kamerą daje bardzo ładne gwiazdki - a u Ciebie ten walor zaginął. Więcej koloru  warto na nich dodać i trochę spłaszczyć charakterystykę, bo są wypalone ze bardzo.

Poza tym- kamera CCD ma głęboką studnię i rejestracja z czasami jak dla CMOSów nie bardzo ma sens. Spokojnie mogłeś zarejestrować 12x300 sekund na kolor i byłoby świetnie. Dałoby to finalnie lepsze nasycenie koloru na gwiazdach i większą swobodę obróbki.

To tyle na początek.

Warto popracować bo materiał niezły i ten wynik już jest też niezły.

 

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry Antlia LRGB . Co do czasów naświetlania to się zgadzam powinny być 300s tak mi już Jacek -jcbo od którego kupiłem tą kamerę mówił , ale się tak zakręciłem że zebrałem 60s i 150s bo bałem się że mi te moje lampy ledowe uliczne nie pozwolą na dobrą rejestrację . A obróbka  powinna być lepsza , jak na razie to się uczę samodzielnie z Yutube .

Edytowane przez Andry5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Gość na chwilę napisał(a):

No więc tak, najpierw technikalia: który z filtrów LRGB -  jak rozumiem firmy Antlia - ma szerokość pasma 3 nm?

...

15 minut temu, Andry5 napisał(a):

Filtry Antlia LRGB 3nm...

LRGB 3nm??  -Chyba pomyłka.

 

 

Samo zdjęcie jest całkim fajne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Gość na chwilę said:

Ja ZAWSZE twierdziłem że chłodzona kamera z KAF 8300 jest lepsza od tych modyfikowanych aparatów fotograficznych szumnie zwanych kamerami CMOS :) :)  :)

 

 

Ciekawe dlaczego wszyscy je porzucaja na rzecz nowych Cmosow :uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy :) Znam paru którzy focili, focą i będą focili kamerami CCD :)

Dla mnie na przykład kamery CMOS zaczynają być interesujące od pojawienia się sensora IMX 455 czyli m.in. QHY 600. A tu jest zaporowa cena niestety. Zostanę przy poczciwej SBIG STL 11000 :)

 

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobinkę mniej nasycenia i może kontrastu (pasma pyłów) na samej galaktyce i będzie dobrzej :-) Teraz też jest całkiem dobrze.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.